Nocna i świąteczna opieka zdrowotna wraca!

Wydawało się, że decyzja o likwidacji punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Strzegomiu jest nieodwołalna. Dzięki zaangażowaniu Ireneusza Zyski – posła na Sejm RP, włodarzy i mieszkańców gminy Strzegom, NFZ przywróci finansowanie. Opieka będzie świadczona od 5 maja 2019.

4 kwietnia odbyło się spotkanie w Oddziale Wojewódzkim NFZ we Wrocławiu w którym uczestniczyli: Zbigniew Suchyta – burmistrz Strzegomia, Grzegorz Kloc - dyrektor Szpitala Latawiec w Świdnicy, Monika Kozłowska - radna Rady Miejskiej w Strzegomiu oraz Marta Zięba – była radna i przewodnicząca Komisji Zdrowia i Spraw Socjalnych.

Podczas rozmów z Andrzejem Oćwieją – dyrektorem OW NFZ we Wrocławiu udało się wynegocjować przywrócenie funkcjonowania punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Strzegomiu.

- Zawsze będę zabiegała o to, żebyśmy mieli poczucie bezpieczeństwa w gminie Strzegom. Nie przekonują mnie dane statystyczne, które mogą wskazywać na nierentowność punku nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, bo przecież życie ludzkie nie ma ceny – mówi Marta Zięba, była radna i przewodnicząca Komisji Zdrowia i Spraw Socjalnych.

Od 5 maja br. włącznie wszelkie świadczenia będą udzielane w weekendy, czyli od piątku od godz. 18.00 do poniedziałku do 8.00, oraz w święta. Od 6 maja br. nocna i świąteczna opieka zdrowotna będzie realizowana w pełnym zakresie.

- Apelujemy do naszych mieszkańców o korzystanie z tej formy opieki zdrowotnej. Powodem wstrzymania finansowania świadczeń przez NFZ była niska frekwencja. Z tego ambulatorium mogą również korzystać mieszkańcy okolicznych gmin np. Udanina, czy też Jaworzyny Śl. – tłumaczy Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Niebawem w gminie pojawią się specjalne ulotki, w których pojawią się zasady korzystania z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Strzegomiu.
2019-04-06 08:03 2224 Pogotowie, Strzegom, świąteczna opieka medyczna

Komentarze

Frekwencja mała, bo Rycha za darcie ryja w rynku w weekend zamykają i Rycho nie chodzi przez weekend do przychodni na Armii Krajowej. Ale będę darł ryja w nocy na rynku by mieszkańcy korzystali z pomocy nocnej i świątecznej, bo już jest z powrotem. Dzięki byłej radnej, a ja ją popieram.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb