Reklama


Reklama


Reklama

Czy naszyjnik z pereł to dobry pomysł na prezent?

Perły to piękny i elegancki dodatek biżuteryjny, który obecnie uważany jest przez wielu za znakomity pomysł na prezent. Legendy mówią, że sama Kleopatra ceniła te szlachetne kamienie znacznie bardziej niż złoto. Podobno to właśnie dzięki perłom Juliusz Cezar zaskarbił sobie jej sympatię. Perły używane są w biżuterii od setek lat; obecnie występują zarówno w kolorze czarnym, białym, lecz również w odcieniu różowym, zielonkawym czy niebieskim – barwa zależy wyłącznie od gatunku małży oraz rodzaju, jakości i temperatury wody w jakiej ta żyje. Perły rozróżnia się także ze względu na ich kształt. Najpopularniejsze są perły okrągłe, barokowe oraz te w kształcie kropli. Obecnie na rynku jubilerskim możemy znaleźć masę ciekawej biżuterii z zastosowaniem w niej pereł. Ich niesamowita historia i bogata symbolika sprawia, że są one bardzo chętnie wybierane na prezent.

Zachwycające i przynoszące nieszczęście – fakty i mity o perłach

Perły to kamienie pochodzenia organicznego, będące wytworem małży. Stworzenia wytwarzają perły pod wpływem pojawienia się w ich wnętrzu ciała obcego. Zanim jednak stało się to jasne w jaki sposób powstają perły, zrodziło się wiele teorii na temat ich pochodzenia. Według powszechnie znanej nam mitologii greckiej, perły powstały gdy Afrodyta wyłoniła się z morskiej piany – rozpryskujące się wokół niej krople wody w zaledwie kilka chwil przeistoczyły się w perły. Ten piękny i bardzo elegancki biżuteryjny dodatek był już obecny w starożytnym Rzymie czy Grecji. W ciągu tysiącleci, wokół pereł zdążyło urosnąć bardzo wiele legend czy mitów. Niektóre z nich zakładały, że pierwsze perły były łzami aniołów i że przynoszą one pecha kobiecie, która je nosi. Z drugiej jednak strony przypisywano im moc leczniczą oraz uważano, że powstają one jedynie wtedy, gdy tęcza dotyka oceanu. Mawiają, że każdy kraj ma swój obyczaj – tak samo można powiedzieć o znaczeniu pereł różnych kulturach. W Chinach perły stanowią symbol sukcesu i powodzenia, zaś w wierzeniach tybetańskich uważa się, że perła zżywa się z właścicielem do tego stopnia, że gdy napotyka go choroba, traci ona swój dotychczasowy blask. W Polsce możemy spotkać się z przesądem, perły sprezentowane przez partnera oznaczają miłość, jaką należy stale pielęgnować. To piękne przesłanie stanowi zachętę ku temu, by zdecydować się na zakup pereł dla bliskiej osoby.

Przesądy i prawdy na temat prezentu w postaci pereł – wręczać czy nie wręczać?

Przekonanie, że perły nie stanowią najlepszego pomysłu na prezent, ma swoje korzenie w bardzo wielu opowieściach. Jedna z historii dotyczy sznura pereł pewnej szlachcianki, który przechodząc z pokolenia na pokolenie przynosił każdemu nowemu właścicielowi cierpienie. Druga historia o rozerwanym sznurze pereł królowej mówi o tym, że dziś przybiera ona postać białej damy i przechadza się po jednym z polskich zamków, przez całą noc zbierając rozsypane perły – wraz z każdym wchodem słońca ponownie się one rozsypują. Przesądy te nie znajdują jednak żadnego uzasadnienia, przez co lepiej skupić się na pozytywnym znaczeniu tych kamieni. A jeżeli obawiamy się naturalnych pereł, zawsze można zakupić ich sztuczny odpowiednik. Sklep Murrano oferuje między innymi zestaw subtelnej biżuterii wykonanej z imitacji błyszczących, czarnych pereł. Na stronie internetowej https://www.murrano.pl/ dodatkowo można skorzystać z darmowej opcji grawerunku umieszczanego na eleganckim pudełku biżuteryjnym. Trzyczęściowy zestaw złożony z kolczyków, naszyjnika i bransoletki zachwyci niejedną fankę eleganckich dodatków biżuteryjnych.

Artykuł sponsorowany

2023-07-20 23:05 3865 perły, naszyjnik, biżuteria, murrano.pl

Komentarze

~akapit

prawdziwe perly a nie podróba z chinczyka to dobry prezent do tego bukiet z poczty kwiatowej i dobre winko, tak da sie podbic serce każdej kobiety

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb