Reklama


Reklama


Reklama

Jak działa auto szrot?

Najczęściej na szrot trafiają samochody powypadkowe, wycofane z eksploatacji, zepsute lub częściowo uszkodzone, które nadają się jedynie na złom. W takich przypadkach zadaniem stacji demontażu pojazdów jest odzyskanie nadających się do ponownego użycia i/lub recyklingu, a także zneutralizowanie substancji szkodliwych dla środowiska. Dowiedz się, jak działa auto szrot oraz dlaczego warto zezłomować stary samochód!

Dlaczego warto zezłomować auto?

Zacznijmy może od tego, że „szrot” jest pojęciem bardzo potocznym, a określa się nim stacje demontażu pojazdów. Do tego typu miejsc najczęściej trafiają auta powypadkowe lub po prostu stare, których koszt doprowadzenia do pełnej funkcjonalności przewyższyłby wartość auta. Oddając auto do stacji demontażu pojazdów, otrzymujesz gotówkę za złom i zwrot składki OC za niewykorzystany okres ochrony samochodu. 

Będąc świadomym kierowcą, jesteśmy w stanie ocenić moment, w którym auto powinno trafić na złom. Jednak wiele osób ma problem ze sprzedażą auta na szrot ze względu na stratę pieniężną. Sprzedając auto do skupu, odzyskujemy część pieniędzy, ale należy pamiętać o tym, że złomowisko również musi zarobić na kupowanym aucie. Dlatego kwoty uzyskiwane za auta są niższe niż w przypadku sprzedaży bezpośredniej. 

Kasacja samochodów

Zasadniczo na rynku funkcjonują złomowiska i stacje demontażu pojazdów. Te pierwsze nie zajmują się demontowaniem aut w celu dalszej odsprzedaży niektórych części, podczas gdy drugie istotną część działalności opierają na tym działaniu. Skutkuje to tym, że profesjonalne stacje demontażu pojazdów są w stanie zaoferować swoim klientom wyższe stawki za skupowane samochody.

Pamiętaj, że proces kasacji pojazdu wymaga wydania dokumentu potwierdzającego zezłomowanie auta. Taki dokument będzie niezbędny przy wyrejestrowaniu auta i zwolnienia z OC. Przy złomowaniu auta sprawdzana jest jego waga, a ta powinna być zgodna z wagą wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. Gdy różnica w kilogramach będzie zbyt duża, szrot może za to potrącić.

Dlaczego wybrać auto szrot?

Jeżeli cenisz sobie każdy zaoszczędzony grosz, to pamiętaj, że auto szrot zaoferuje Ci wyższe stawki od standardowego złomowiska. W kwocie bezwzględnej nie są to wielkie różnice, ale procentowo oferta szrotów wypada zdecydowanie lepiej. Osoby dbające o środowisko, zwrócą również uwagę na fakt, że stacja demontażu pojazdów musi spełniać określone warunki, aby móc prowadzić swoją działalność. Zgodę wydaje wojewoda, a dostają ją wyłącznie dobrze wyposażone stacje takie jak Adaxs z Dolnego Śląska.

Samochody nie są demontowane w całości, nie wszystkie elementy nadają się do ponownego użycia. Niektóre z nich poddawane są procesowi recyklingu, inne natomiast są utylizowane. Odzyskane części trafiają do dalszej sprzedaży, dzięki czemu na złomowiskach można znaleźć wiele oryginalnych części w atrakcyjnych cenach. Wybierając auto szrot, zwróć uwagę na to, czy działa on w pełni legalnie i posiada wymagane zgody na prowadzenie działalności.

Jeżeli mieszkasz na Dolnym Śląsku i potrzebujesz w pełni legalnego skupu samochodów oferującego wysokie stawki, to sprawdź ofertę Adaxs. Ta profesjonalna stacja demontażu pojazdów działa od wielu lat i znana jest z wysokich stawek oraz profesjonalizmu. 

Artykuł sponsorowany
2022-03-10 12:06 1148 auto szrot, Adaxs, Dolny Śląsk, złomowanie, auta

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb