W najbliższą niedzielę wigilia dla mieszkańców i występ zespołu "Śląsk"

W najbliższą niedzielę (19.12.) mieszkańcy gminy Strzegom będą mieli okazję spotkać się na tradycyjnej Bożonarodzeniowej Wieczerzy Wigilijnej, na placu przy Bazylice Mniejszej. Tuż po niej w świątyni odbędzie się koncert kolęd i pastorałek, a gwiazdą wieczoru będzie Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

- Wieczerza rozpocznie się o godzinie 16.00 i podczas niej będzie można spróbować wielu przysmaków wigilijnych, przygotowanych przez mieszkańców sołectw w gminie Strzegom – tłumaczy Elżbieta Pienio, wicedyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury.

Na godzinę 17.00 w perle śląskiego gotyku zaplanowano koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. –Wcześniej wystąpi Zespół Folklorystyczny „Kostrzanie” – wskazuje Józef Hernik ze Strzegomskiego Centrum Kultury.

Wstęp na koncert będzie bezpłatny, jednak chętni powinni zgłosić się wcześniej pod odbiór wejściówek do sekretariatu Strzegomskiego Centrum Kultury. -Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 ilość miejsc jest ograniczona – informuje Krzysztof Kalinowski, dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury.

Zaproszenia można odbierać w godzinach pracy Strzegomskiego Centrum Kultury.
2021-12-15 17:38 401 wigilia, Strzegom, Bazylika Mniejsza, zespół Śląsk

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb