Trwa remont zabytkowego peronu [FOTO]

Na stacji Strzegom Główny rozpoczęły się prace związane z remontem i odbudową zabytkowego peronu. Jest to wymagający projekt, ponieważ budynek znajduje się pod opieką konserwatora zabytków. Bieżący etap rewitalizacji ma zakończyć się w marcu przyszłego roku.

9 października ubiegłego roku, podczas briefingu prasowego, Krzysztof Golubiewski - członek Zarządu PKP S.A. zapewnił o przystąpieniu do modernizacji strzegomskiego dworca. Prace miały rozpocząć się w 2021 roku. Jak widać, udało się ruszyć z remontem jeszcze w tym roku.

W planach, PKP szuka pomysłu do zagospodarowania budynku dworca, aby obiekt pełnił funkcję kolejową i społeczną.
 
2020-12-01 20:41 715 dworzec, remont, PKP, Strzegom

Komentarze

~kolejarz

Nie ma takiej stacji "Strzegom Główny". Zanim coś się publicznie napisze, warto się zapoznać z nazewnictwem obiektów kolejowych.

~misio

A jakie to ma znaczenie czy Strzegom Główny czy Strzegom?

~mucha

na ten dworzec obecnie mieszkam w gnieznie ale mieszkalem w strzegomiu 34lata na ul swidnickiej a pozniej na armii krajowej pracowalem na stacji strzegom 7lat jako ustawiacz cieszy to ze nareszcie cos sie ruszylo bo zal bylo patrzec na ten dworzec szkoda ze strzegom miasto niszczeje a jezdzil tam pociag JELENIA G. KRAKOW TO BYLY CZASY kolej zyla w strzegomiu. hej

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb