Stanowicka szkoła w finale "Koloratorium"

Spośród 164 szkół podstawowych z całej Polski do wielkiego finału w programie społecznym pn. "Koloratorium" przeszło 30 placówek. Wśród nich jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanowicach, który jako jedyny na Dolnym Śląsku gra o kolorową pracownię biologiczno-chemiczną oraz nagrody o łącznej wartości 250 000 zł.

Wraz z początkiem roku szkolnego, uczniowie wrócili do rywalizacji o punkty w ramach najnowszej edycji programu „Koloratorium”. W pierwszym etapie projektu, który trwał od 6 grudnia 2019 roku do 18 września 2020 roku, młodzi odkrywcy angażowali się w wykonywanie zadań indywidualnych i grupowych. Wszystkie te aktywności przekładały się na punkty, a co za tym idzie – miejsce danej placówki w rankingu.
Do drugiego etapu zakwalifikowało się 30 szkół, w tym jedna placówka z woj. dolnośląskiego - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanowicach.

Przed finałową 30-stką ostatnie już, filmowe wyzwanie, czyli wprowadzenie widzów w świat gry planszowej pn. „Śladami pierwiastków tajemnicy”. Uczestnicy mają teraz zmontować kolaż z filmów przygotowanych przez uczniów i nauczycieli. Do zdobycia jest profesjonalne wyposażenie, aż dziesięciu pracowni biologiczno-chemicznych, wraz z umeblowaniem i produktami na remont sali.
Etap finałowy „Koloratorium” potrwa od 21 września do 23 października, później przyjdzie zaś czas na ocenę prac przez jury. 13 listopada br. poznamy zwycięzców.

Przypomnijmy, że laureatem ubiegłorocznej edycji programu była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kostrzy, która wygrała pracownię marzeń.

Fot. ZSP w Stranowicach
2020-09-22 19:29 782 Koloratorium, szkoła, Stanowice, gmina Strzegom, Zespół Szkolno Przedszkolny

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb