Reklama


Reklama


Reklama

Mieszkanka gminy Strzegom oszukana na blisko 7 tysięcy złotych!

Wystawiona na sprzedaż w internecie sukienka za kwotę 30 zł zwabiła oszustów, którzy okradli mieszkankę gminy Strzegom na prawie 7 tys. zł. Podstępem przejęli od 49-latki login i hasło do konta bankowego oraz kod BLIK, dzięki którym oczyścili jej konto.

Mł. asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy informuje, że sukienkę na portalu ogłoszeniowym wystawiła córka poszkodowanej. - Na odzew zainteresowanej osoby nie trzeba było długo czekać – dodaje policjantka i dalej obnaża schemat działania oszustów, którzy przesłali  w wiadomości e-mail fałszywy link do transakcji. Następnie poinstruowali, aby go otworzyć, wybrać ikonę swojego banku i dalej zalogować się na konto. Poszkodowana spełniła warunki, a w ten sposób przestępcy przejęli jej login i hasło do bankowości elektronicznej.

- W międzyczasie do mieszkanki gminy Strzegom zadzwoniła kobieta i oświadczyła, że po zalogowaniu konieczne jest jeszcze wygenerowanie kodu BLIK, w celu potwierdzenia konta na które ma zostać przelana kwota 30 zł. Kupująca zapewniła, że pomimo wygenerowania kodu BLIK żadne kwota nie zostanie zabrana z konta, ponieważ portal sprzedażowy jest darmowy, a to tylko jest wymóg platformy – relacjonuje Magdalena Ząbek. Kobieta, zgodnie z instrukcją wygenerowała kod i podała rozmówczyni, która po tym natychmiast się rozłączyła.

- 49-latka po chwili zalogowała się ponownie na swoje konto bankowości internetowej i odkryła, że z jej konta zniknęło 6800 zł – tłumaczy oficer prasowa ze świdnickiej komendy i apeluje o to, by w oczekiwaniu na przelew nie podawać danych dostępowych do swoich kont czy kart oraz kodów BLIK, ponieważ w tym przypadku są do tego niepotrzebne.
2023-09-19 08:15 2638 oszustwo, gmina Strzegom, blik, przestępstwo

Komentarze

~Piotrek

Tez mi coś mi ukradli z mieszkania papiery z banku kartę sim z telefonu i przejęli moje konto internetowe wzięli debet 8000 kartę kredytową 10000 pożyczki w parabankach i założyli na mnie firmę sprzedaż i wynajem samochodów osobowych i pół ciężarówek ogólnie zadłużył mnie na ponad 24000 i mimo podania oszustów nazwisk i dowodów kradzieży tożsamości policja strzegomska umozyla postępowanie z powodu nie wykrycia sprawcow

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb