Sport

Julia Herbut mistrzynią Polski w judo! [FOTO]

2021-11-30 17:50:35 AKS Strzegom, Julia Herbut, judo, mistrzostwa, złoty medal 2 1071

Ogromnym sukcesem dla Julii Herbut, zawodniczki AKS Strzegom, zakończyły się rozgrywane w miniony weekend Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Judo, w Pile. Mieszkanka Jaworzyny Śląskiej wywalczyła złoty medal w swojej kategorii. Uhonorowany został także trener mistrzyni – Józef Smoter.

Więcej

Przywieźli worek medali z Super Ligi Judo! [FOTO]

2021-11-07 20:05:02 judo, sekcja, AKS Strzegom 0 1171

Strzegomska sekcja judo AKS ponownie pokazała moc i siłę. Zawodnicy w I edycji Super Ligi Judo w Jordanowie wywalczyli znakomite lokaty.

Więcej

Mistrzostwa szkół podstawowych o Puchar Burmistrza Strzegomia [FOTO]

2021-10-28 10:19:00 Mistrzostwa o Puchar Burmistrza, Strzegom, OSiR 0 929

Zawodnicy z 8 szkół stanęli w szranki podczas Mistrzostw Gminy Strzegom Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Strzegomia. Najlepsza okazała się strzegomska „dwójka”. Nagrody indywidualne otrzymali Jakub Komorniczak, Ana Bernal-Staśkiewicz i Sebastian Wojciechowski.

Więcej

Sukcesy strzegomskich judoków [FOTO]

2021-10-27 11:08:42 AKS Strzegom, sekcja judo 0 1071

XVII Rawicki Turniej Judo pozwolił wykazać się zawodnikom sekcji AKS Strzegom po covidowej przerwie. Młodzi sportowcy, pod okiem trenerów Krzysztofa Poterały i Józefa Smotera, zdobyli medale i osiągnęli niezłe lokaty.

Więcej

Uroczyste otwarcie boiska przy strzegomskim LO [FOTO]

2021-10-20 17:25:51 boisko, otwarcie, LO, Strzegom 2 2478

20 października, odbyło się oficjalne otwarcie nowego boiska wielofunkcyjnego przy Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu. Gościem specjalnym był brązowy medalista igrzysk olimpijskich, mistrz świata w rzucie młotem – Paweł Fajdek.

Więcej

Strzegomscy sztangiści pobili swoje rekordy! [FOTO]

2021-10-18 18:48:15 klub sportowy, Start, Strzegom, zawody 1 1020

W miniony weekend Michał Pawlica i Paweł Topa z klubu sportowego Start Strzegom pobili swoje życiowe rekordy podczas IX Mistrzostw Małopolskiego TKKF w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Pierwszy dźwignął 115 kg, a drugi 87,5 kg!

Więcej

Brytyjka wygrywa czterogwiazdkowy konkurs w Morawie, Polka najlepsza w klasie Intro [FOTO]

2021-10-18 07:01:06 WKKW, Strzegom October Festival, Morawa, zawody 1 1033

Libby Seed na 10 - letniej klaczy Heartbreaker Star Quality zwyciężyła w klasie CCI4*-L, najwyższej rangą rozgrywce podczas zawodów Strzegom October Festival w WKKW. Polka wygrała konkurs jednej gwiazdki.

Więcej

W środę rozpoczynają się jubileuszowe zawody w Morawie

2021-10-12 11:40:13 WKKW, Morawa, Strzegom October Festival 1 793

Niemal 400 koni na starcie, 12 konkursów, gorące sportowe nazwiska i okazja do świętowania – Strzegom October Festival, jubileuszowa, pięćdziesiąta edycja strzegomskich zawodów już od środy na hipodromie w Morawie.

Więcej

Półmaraton, Bieg Piekarza i Bieg Ciasteczkowy pokonało prawie 400 uczestników [FOTO]

2021-10-09 16:55:42 półmaraton, Strzegom, Aryzta Półmaraton Strzegom, bieg 0 1877

Słoneczna aura i malownicza trasa przyciągnęły 187 zawodników na start biegu głównego 4. Aryzta Półmaratonu Strzegom. 70 osób wzięło udział w towarzyszącym Biegu Piekarza, a ponad setka dzieci wystartowała w Biegu Ciasteczkowym. Emocji nie było końca.

Więcej

Stragona kończy sezon z workiem medali

2021-10-05 21:44:31 Stragona, LKS Stragona ,Strzegom, Morawa 0 1085

W ciągu ostatnich dwóch tygodni zawodnicy klubu LKS Stragona Strzegom kilkukrotnie stanęli na podium. Wychowankowie Katarzyny i Marcina Konarskich zdobyli medale Mistrzostw Polski i Pucharu Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.