Reklama


Reklama


Reklama

Ruszyły spacery z przewodnikami po mieście [FOTO]

W wakacje rozpoczęła się kolejna edycja bezpłatnych spotkań z przewodnikami miejskimi, którzy oprowadzają po najciekawszych miejscach i zabytkach Strzegomia. Jest to okazja do wspólnych spacerów i wysłuchania intrygujących opowieści o mieście.

Dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury – Krzysztof Kalinowski zapewnia, że jest to nie tylko propozycja dla turystów, ale także mieszkańców gminy Strzegom, którzy chcieliby posłuchać ciekawej historii miasta.

Spacery przebiegają przez szlak strzegomskich obiektów sakralnych, Strzegomskie Planty, Centrum Aktywności Społecznej Karmel z Izbą Tradycji Ziemi Strzegomskiej, aż po szczyt Wieży Targowej w Rynku

- Ponadczasowym zabytkiem, który przyciąga jak magnes jest Bazylika Mniejsza, ponieważ nigdzie w tej części Europy nie znajdziemy tak olbrzymiego kościoła gotyckiego, zbudowanego z kamienia łamanego - dodaje Krzysztof Kalinowski.

Zbiórki odbywają się w każdą niedzielę wakacji o godzinie 15.00 przy Bazylice Mniejszej w Strzegomiu. Czas trwania spaceru to 1-2 godziny w zależności od trasy. Spotkania z przewodnikami są nieodpłatne.

Fot.: użyczył Dariusz Kulpiński
2022-06-29 12:08 1671 Strzegom, spacery z przewodnikiem, wakacje, zwiedzanie miasta

Komentarze

~Dwa oka

A drugie zdjęcie w tej galerii to odwrócone jakieś jest. Jakby z selfie. Czy to może jakiś konkurs jest? Np. pod tytułem "Kto odgadnie gdzie to jest"

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb