Reklama


Reklama


Reklama

Zabytkowy fortepian i muzyka mistrzów – artystyczna uczta w Strzegomiu w ramach cyklu „Fortepian w Kamieniołomie” [FOTO]

W sobotnie przedpołudnie 5 lipca, na placu przy fontannie w strzegomskim Rynku oraz w miejskim ratuszu rozbrzmiały utwory Bacha, Mozarta i Krogulskiego. Koncerty odbyły się w ramach cyklu „Fortepian w Kamieniołomie”. Artystyczne wrażenia zapewnili muzycy z zespołu Fortepiano Atelier.


W skład zespołu wchodzą: Bartłomiej Fraś (skrzypce), Szymon Stochniol (altówka), Aleksandra Buczyńska-Kusak oraz Eliza Pawłowska (pianoforte). Artyści zagrali na instrumentach historycznych, co nadało wydarzeniu unikalny charakter.


Szczególne brzmienie miał  fortepian, na którym grała Eliza Pawłowska. Został on wykonany we Francji w 1805 roku. Artystka podkreśla, że gra na takim instrumencie to wyjątkowe doświadczenie, zarówno dla muzyków, jak i dla słuchaczy.


Bartłomiej Fraś zaznacza, że występy w dwóch odmiennych przestrzeniach, otwartej w Rynku oraz kameralnej w ratuszu,  były niezwykle przyjemne, choć plenerowe warunki stawiały pewne wyzwania.


Sobotni koncert w kamieniołomie rozpocznie się o godz. 18.00, a w „szczotkarni” o godz. 20.00. Więcej o cyklu festiwalowych wydarzeń znajduje się w linku.
 
Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
 
Anna Stefanko
2025-07-05 15:03 772 Fortepian w Kamieniołomie, Fortepiano Atelier, koncert, ratusz, fontanna,

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb