Święto Patronów Strzegomia [FILM]

2012 rok zapisał się na kartach historii gminy Strzegom. 8 lat temu Abp Francesco Pio Tamburrino, Honorowy Obywatel Strzegomia, odczytał dekret potwierdzający ogłoszenie św. Apostołów Piotra i Pawła Patronami Miasta Strzegomia. Z tej okazji powstał wyjątkowy film, ukazujący dotąd nieznane zakamarki i sekrety strzegomskiej Bazyliki Mniejszej.

Rok 2012 zapisał się złotymi zgłoskami w dziejach Strzegomia.  8 lat temu odbyły się uroczystości związane z 770-leciem lokacji miasta oraz 10-leciem nadania kościołowi św. Apostołów Piotra i Pawła tytułu Bazyliki Mniejszej. W 2012 roku również Abp Francesco Pio Tamburrino, Honorowy Obywatel Strzegomia, odczytał dekret potwierdzający ogłoszenie św. Apostołów Piotra i Pawła Patronami Miasta Strzegomia.

- Ogłoszenie św. Apostołów Piotra i Pawła Patronami Miasta Strzegomia jest świętem wszystkich mieszkańców. Na naszych oczach gmina zmienia się w pod względem gospodarczym, kulturalnym w zakresie sportu i turystyki. To efekt zaangażowania wielu osób, instytucji oraz organizacji podejmujących przedsięwzięcia wyzwalające potencjał tkwiący we wspaniałych ludziach, którzy mieszkają, uczą się lub pracują w gminie Strzegom - tłumaczy Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowego filmu, w którym Tomasz Smagłowski, przewodnik miejski i kierownik CAS „Karmel” w Strzegomiu oprowadza widzów po wyjątkowych, niedostępnych dotąd miejscach Bazyliki Mniejszej.

Zdjęcia: Dariusz Kulpiński i Tomasz Smagłowski
Produkcja: Dariusz Kulpiński2020-06-29 20:21 1674 Święto Patronów, Strzegom, Bazylika Mniejsza

Komentarze

~Kokos

Dobre. Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowego filmu. Tylko, ze film jest prywatny i dupa z oglądania.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb