Ruszył pilotażowy program „Czyste Powietrze” dla budynków wielorodzinnych [FOTO]

11 października, podczas konferencji w Strzegomiu, wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska ogłosił start pilotażowego programu „Czyste Powietrze” dla budynków wielorodzinnych na Dolnym Śląsku. Oznacza to, że od dziś wspólnoty w regionie mają możliwość uzyskania dofinansowania na wymianę pieców.
 
- Program pilotażowy posłuży nam  w przyszłym roku do uruchomienia programu ogólnopolskiego. Sparametryzujemy warunki, przetestujemy też, jak go odbierają zarządcy wspólnot  i współwłaściciele. Wierzę, że program spotka się z dużym zainteresowaniem – tłumaczy wiceminister Ireneusz Zyska.
 
Na realizację pilotażowego programu na Dolnym Śląsku zabezpieczono kwotę 20 mln zł, przeznaczoną dla właścicieli budynków zawierających od 3 do 20 lokali mieszkalnych. Ponadto właściciele, którzy ze 100% frekwencją zgodzą się złożyć wniosek do programu mogą liczyć na dofinansowanie w kwocie nawet do 400 tys. zł. Szansę na wyższe dotacje mają także mieszkańcy gmin zlokalizowanych na terenach graniczących z Republiką Czeską.
 
- Od dnia dzisiejszego trwa nabór. Środki są zdeponowane na kontach WFOŚiGW we Wrocławiu i każdy, kto złoży wniosek, po pozytywnym rozpatrzeniu oraz spełnieniu wszystkich warunków, może liczyć na dofinansowanie – dodał Ireneusz Zyska.
 
Spotkanie zorganizowano w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu, a jego gospodarzem był burmistrz Zbigniew Suchyta.  W konferencji, oprócz wiceministra Ireneusza Zyski, wzięli udział także: wojewoda dolnośląski – Jarosław Obremski, prof. Maciej Chodorowski - prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Łukasz Kasztelowicz - prezes Zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu oraz Bartłomiej Wiązowski wiceprezes WFOŚiGW we Wrocławiu.

Tego samego dnia w strzegomskim magistracie uruchomiono specjalny punkt konsultacyjno-informacyjny dla beneficjentów programu "Czyste Powietrze".
Źródło: Radio Sudety 24
2021-10-11 16:26 321 Ireneusz Zyska, wiceminister, Strzegom, Zbigniew Suchyta, Czyste Powietrze

Komentarze

~Ryżyk

Co ten wiceminister śni. Pewnie nie zapytał burmistrza ilu mieszkańców czeka na wypłaty obiecanych dotacji, za już wymienione piece węglowe. Miły być, a ich nie ma. Ilu mieszkańców czeka już kupę czasu wie tylko burgermeiter. Jednego nie oddali ludziom, a drugie obiecują. Oszuści

https://youtu.be/4e1vm8nov1k

https://doba.pl/dsw/artykul/-foto-wideo-konferencja-czyste-powietrze-w-strzegomiu/38545/15

~Ooojjjjjj

A gdzie maseczki.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb