.
.

Trzej królowie na stalowych rumakach [FOTO+FILM]

"Cuda, cuda ogłaszają" to hasło, które towarzyszyło tegorocznemu Orszakowi Trzech Króli. 6 stycznia w największych Jasełkach, wystawianych w przestrzeni publicznej wzięli udział mieszkańcy 850 miejscowości w Polsce i 18 zagranicą, w tym także strzegomianie.

Słowa kolędy "Dzisiaj w Betlejem" stały się hasłem największych Jasełek, wystawianych w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Korowód po raz piąty przeszedł także ulicami Strzegomia. Uczestnicy dziękowali w ten sposób za wszystkie cuda, które zdarzyły się w historii Ojczyzny, między innymi za Cud na Wisłą, który miał miejsce 100 lat temu.

Wydarzenie w Strzegomiu rozpoczęło się od mszy świętej w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej w Strzegomiu. Następnie formujący się orszak przeszedł ulicami miasta w kierunku strzegomskiej hali sportowej. Trzej mędrcy podróżowali na stalowych rumakach - motocyklach, które prowadzili członkowie Strzegomskiej Grupy Motocyklowej.

Nieodzownym elementem korowodu było głośne i radosne kolędowanie uczestników, podążających za magami oraz ich rycerzami, wojownikami i dwórkami. W ten sposób każdy mógł się przyłączyć do pochodu, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem wydarzenia.

W hali widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu czekały na widzów występy dzieci, młodzieży i lokalnych zespołów, a także ciepły poczęstunek.

Przypomnijmy, że Orszak Trzech Króli to inicjatywa lokalnej społeczności. Scenariusz tej jednej z największych rodzinnych, plenerowych imprez jest oparty na ewangelicznym przekazie. Mędrcy ze Wschodu wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej, niepozornej szopie najprawdziwszego Boga. Trzej Królowie oddają mu pokłon, objawiając go tym samym całemu światu.

Fot.: Sebastian Tyniecki

 
2020-01-06 18:12 1240 Orszak Trzech Króli, trzej królowie, Strzegom

Komentarze

~Damazy

Oooo, nasz król najwyższy pojawił się w pierwszych rzędach. No przy takim święcie, mimo wszystko, miał prawo przywdziać koronę. Chociaż tę papierową.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb