Niedziela pełna atrakcji [FOTO]

Wydawało się, że deszcz pokrzyżuje plany imprez dożynkowych w gminie Strzegom, jednak odwołane zostały jedynie plenerowe występy zespołów folklorystycznych. Uroczysta msza święta, spotkanie w bastei z Bractwem Rycerskim Joannitów Strzegomskich oraz przejażdżki zabytkową lokomotywą odbyły się bez przeszkód.

Schyłek wakacji w gminie Strzegom zapowiadał się z mocą atrakcji i tak się stało. Odwołane zostały jedynie koncerty zespołów folklorystycznych, które miały rozbrzmiewać w trzech przestrzeniach: przy bastei, pergoli z huśtawkami oraz na Grabach przy placu zabaw.

Dożynki gminne, zaplanowane na 30 sierpnia rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w Bazylice Mniejszej, jednak bez barwnego korowodu z wieńcami i występów zespołów muzycznych, z uwagi na pandemię koronawirusa, ale także niekorzystne warunki atmosferyczne.

Od samego rana melomani mogli wysłuchać Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław, transmitowanej ze strzegomskiego Rynku, w której zaśpiewał na żywo m.in. Zespół Kostrzanie.

Po południu swoje drzwi otworzyła zabytkowa basteja, w której witali członkowie grupy rekonstrukcyjnej Bractwa Rycerskiego Joannitów Strzegomskich. Dzięki temu, oprócz zwiedzania, można było poznać kawałek historii, uzbrojenia i sprzętów codziennego użytku Strzegomskich Joannitów.

Miłośnicy zabytkowych parowozów kilkukrotnie przemierzali trasę od stacji Strzegom Główny do stacji Grabina, przejeżdżając przez odnowioną estakadę. Za każdym razem skład był wypełniony podróżnymi.

Równolegle w Morawie dobiegły końca międzynarodowe zawody jeździeckie Lotto Strzegom Horse Trials. 30 sierpnia zaplanowano także ostatni koncert w ramach festiwalu muzyki wokalnej Strzegom A Cappella.

Fot. Tomasz R. Smagłowski, Sebastian Tyniecki
2020-08-30 18:21 1209 Dożynki Gminne, bastja, Bractwo Rycerskie Joannitów Strzegomskich, parowóz

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb