Reklama


Reklama


Reklama

Niebezpiecznie na drogach!

1 grudnia na drodze wojewódzkiej 374 pomiędzy Grochotowem, a Świebodzicami doszło zdarzenia drogowego z udziałem auta osobowego. Kierowca najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Jazdę zakończył na dachu.

- O 10:10 nasz zastęp został zadysponowany do miejscowego zagrożenia na drodze wojewódzkiej 374. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy na dachu. Samochodem podróżowała jedna osoba. Działania polegały na ewakuacji osoby poszkodowanej i udzieleniu pomocy medycznej – relacjonują druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stanowicach.

Przyczyną zdarzenia mogła być nadmierna prędkość w stosunku do panujących warunków na drodze. Pomimo pracy służb drogowych, na szosach powiatu jest niebezpiecznie. Wczoraj Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ostrzegał przed możliwością wystąpienia opadów marznącego deszczu powodujących gołoledź.

Warto zachować zdrowy rozsądek, bo opady śniegu lub deszczu, gołoledź czy gęste mgły powodują, że kierowca musi jeszcze bardziej zwracać uwagę na to, co dzieje się na drodze oraz zmienić sposób prowadzenia samochodu. Niebezpieczeństwo niesie również za sobą tzw. „czarny lód”, czyli niewidoczna warstwa lodu na asfalcie zmniejszająca przyczepność auta.

Fot. OSP Stanowice
Źródło: OSP Stanowice
2018-12-01 17:35 2693 Wypadek Grochotów, OSP Stanowice, droga 374

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb