Letnie spacery z przewodnikiem

Od 16 czerwca rozpoczyna się kolejna edycja bezpłatnych spotkań z przewodnikami miejskimi, którzy oprowadzają po najciekawszych miejscach i zabytkach Strzegomia. Będzie okazja do wspólnych spacerów i wysłuchania intrygujących opowieści o mieście.

Letnie spacery z przewodnikiem to nie tylko propozycja dla turystów, ale także mieszkańców gminy Strzegom, którzy chcieliby posłuchać intrygujących opowieści o swoim mieście.

- Ideą przedsięwzięcia jest to, żeby przyciągnąć do miasta turystów z zewnątrz i pokazać piękno Strzegomia – mówi Tomasz Smagłowski, kierownik Centrum Aktywności Społecznej Karmel w Strzegomiu. – Staramy się informować o inicjatywie turystów z całego kraju przez social media oraz fachowe fora krajoznawcze. Efekt jest zdumiewający. Ponadczasowym zabytkiem, który przyciąga jak magnes jest Bazylika Mniejsza, ponieważ nigdzie w tej części Europy nie znajdziemy tak olbrzymiego kościoła gotyckiego, zbudowanego z kamienia łamanego.

Spacery przebiegają przez szlak strzegomskich obiektów sakralnych, Strzegomskie Planty, Centrum Aktywności Społecznej Karmel z Izbą Tradycji Ziemi Strzegomskiej, Studnię Księżnej Anny, aż po szczyt Wieży Targowej w Rynku.

Przewodnicy bardzo chętnie oprowadzają także po takich zakątkach jak Wzgórza Młyńskie, kamieniołomy Barcz i Bazalt, Górę Św. Jana i Górę Krzyżową.

Zbiórka w każdą niedzielę wakacji o godzinie 14.00 w Bazylice Mniejszej w Strzegomiu. Czas trwania spaceru to 2-3 godziny w zależności od trasy. Więcej informacji można uzyskać w Punkcie Informacji Turystycznej (budynek CAS Karmel) przy ul. T. Kościuszki 2 w Strzegomiu lub pod numerem telefonu 74 649 11 18.

2019-06-05 15:59 2720 CAS Karmel Strzegom Przewodnik

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb