"Lodówka Społeczna" świeci pustką!

"Lodówka Społeczna" działa przy kościele pw. Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej od prawie roku.  Niestety - od jakiegoś czasu świeci pustką. Przypominamy, że dzięki inicjatywie nadmiarem potraw ze świąt czy sylwestra można podzielić się z osobami potrzebującymi.

Przestrzeń, w której można się podzielić żywnością jest zlokalizowana na plebanii przy parafii pw. Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej w Strzegomiu. W jednym z garaży stoi specjalna szafa chłodnicza oraz kosze na produkty suche, warzywa i owoce.

- Włączamy się w akcję, bo są ludzie potrzebujący, którzy chętnie zjedzą coś innego i więcej niż dostają na co dzień. Z pewnością są osoby, które dużo naszykowały na Boże Narodzenie i sylwestra, a na przykład goście nie dojechali - mówi anonimowy darczyńca.

W „Lodówce Społecznej” jest miejsce na produkty pochodzące z zakupu, ale także domowe pod warunkiem, że są odpowiednio zapakowane i zawierają opis z datą przygotowania.

Przestrzeń do wymiany żywności jest dostępna od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00 do 17.00. na plebanii przy ul. Kościuszki 4.

Przypomnijmy, że inicjatorem strzegomskiej inicjatywy jest Jacek Zięba, przewodniczący Rady Parafialnej w kościele pw. Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej (na zdjęciach).

2019-12-30 14:18 1350 Lodówka Społeczna, pomoc żywnościowa

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb