Reklama

Kultura

Artyści-rzeźbiarze na start! Rozpoczęło się Strzegomskie Biennale Rzeźby w Granicie [FOTO]

2023-07-10 15:39:41 Strzegom, Strzegomskie Biennale Rzeźby w Granicie 4 916

Siedmioro utytułowanych rzeźbiarzy z Polski i zagranicy rozpoczęło zmagania z twardym kamieniem. Przez najbliższe trzy tygodnie będą tworzyć w ramach Strzegomskiego Biennale Rzeźby w Granicie. Efekt ich pracy będzie można zobaczyć pod koniec lipca na miejskim Rynku.

Więcej

Piotr Pawlak - pianista i matematyk abstrakcyjny skradł serca publiczności [FOTO]

2023-07-10 00:45:11 Piotr Pawlak, koncert, Strzegom, Fortepian w kamieniołomie 0 735

Strzegomski festiwal „Fortepian w kamieniołomie. Czas na Chopina” przeszedł do historii. Cztery koncertowe dni w magicznej scenerii wypełnione były fenomenalną muzyką klasyczną. Niedzielne muzyczne popołudnie rozbrzmiało nutami w wykonaniu niezwykle utalentowanego Piotra Pawlaka, który rozwijając karierę pianistyczną, kontynuuje również studia doktoranckie z matematyki.

Więcej

Tegoroczne forum muzyki fortepianowej bije rekordy. Prawie pół tysiąca osób na koncercie Adama Kałduńskiego [FOTO]

2023-07-08 22:53:12 Adam Kałduński, Strzegom, Fortepian w kamieniołomie, Bazalt 0 665

Trzeci dzień cyklu koncertów plenerowych w Strzegomiu przeszedł do historii, jako najliczniej oblegany przez publiczność. 8 lipca nieczynny kamieniołom „Bazalt” odwiedziło prawie pół tysiąca osób. Mieli okazję posłuchać wirtuoza fortepianu– Adama Kałduńskiego i wziąć udział w wernisażu wystawy malarstwa Pauliny Reguły i Andrzeja Korca.

Więcej

Niekończące się owacje na stojąco dla Mateusza Krzyżowskiego [FOTO]

2023-07-08 00:14:47 Mateusz Krzyżowski, Strzegom, Fortepian w kamieniołomie 1 1231

Drugi dzień strzegomskiego festiwalu "Fortepian w kamieniołomie " upłynął z jeszcze liczniejszą widownią, niż podczas pierwszego dnia imprezy. 7 lipca królowała muzyka Karola Szymanowskiego i Fryderyka Chopina w niesamowitym wykonaniu Mateusza Krzyżowskiego. Artysta oklaskiwany był przez publiczność na stojąco.

Więcej

Na widowni zabrakło miejsc, a publiczność nie pozwalała zejść artyście ze sceny! [FOTO]

2023-07-07 00:53:00 koncert, Andrzej Wierciński, Strzegom, Fortepian w kamieniołomie 0 1034

W Strzegomiu rozpoczęło się plenerowe forum muzyki klasycznej. Codziennie w kamieniołomie „Bazalt” popis dają wybitni pianiści młodego pokolenia. Cykl koncertów pn. „Fortepian w Kamieniołomie. Czas na Chopina” otworzył Andrzej Wierciński. Na widowni zabrakło miejsc, a publiczność nie pozwalała zejść artyście ze sceny!

Więcej


Reklama

Fortepian ponownie rozbrzmi muzyką klasyczną w kamieniołomie

2023-07-06 09:42:16 Strzegom, Strzegomskie Centrum Kultury, festiwal, kamieniołom, Fortepian w kamieniołomie, Bazalt, muzyka poważna, Chopin 2 1973

Strzegom od kilku lat jest ważnym punktem na muzycznej mapie letnich festiwali muzyki klasycznej w Polsce. Od czwartku w niepowtarzalnej konstelacji zieleni, surowego kamieniołomu oraz klasycznego instrumentu powraca cykl koncertów plenerowych pn. „Fortepian w Kamieniołomie. Czas na Chopina”.

Więcej

Emocje, relacje i dobry humor w spektaklu „Targowisko teatralne”

2023-06-27 21:38:39 Targowisko teatralne, SCK, Strzegom, przedstawienie, Ireneusz Miepariszwili, 0 685

We wtorek 27 czerwca Grupa Teatralna SCK wystawiła niesamowicie ciekawy spektakl na deskach Strzegomskiego Centrum Kultury. Znane i lubiane skecze, monodram o kulisach teatru, etiuda o uczuciowych perypetiach młodzieży, przedstawienie „Żubry” o rodzinnych sporach majątkowych, zaprezentowali strzegomscy aktorzy amatorzy, a ich gra w niczym nie odbiegała od profesjonalistów.

Więcej

Od lipca ruszają spacery z przewodnikami po mieście[FOTO]

2023-06-24 11:43:01 zabytki, Strzegom, przewodnik miejski, wycieczki 0 1937

Od 2 lipca rozpocznie się kolejna edycja bezpłatnych spotkań z przewodnikami miejskimi, którzy oprowadzają po najciekawszych miejscach i zabytkach Strzegomia. Jest to okazja do wspólnych spacerów i wysłuchania intrygujących opowieści o mieście.

Więcej

Historie pełne dobrego humoru w spektaklu „Targowisko teatralne”

2023-06-16 21:11:03 Targowisko teatralne, SCK, Strzegom, przedstawienie, Ireneusz Miepariszwili, 0 954

Ciekawy spektakl w wykonaniu Grupy Teatralnej SCK zapowiada się we wtorek 27 czerwca w Strzegomskim Centrum Kultury. Przedstawienie „Żubry” o rodzinnych sporach majątkowych, perypetie młodzieńczych uczuć, historie opowiedziane z humorem i lekkim przekąsem - zobaczyć można będzie podczas „Targowiska teatralnego”.

Więcej


Reklama

Piasek, Paluch, Zenon Martyniuk wystąpią podczas Święta Granitu Strzegomskiego

2023-06-13 08:59:21 Dolnośląskie Rozpoczęcia Lata, Święto Granitu Strzegomskiego, Strzegom 8 3882

Tegoroczne Dolnośląskie Rozpoczęcie Lata – Święto Granitu Strzegomskiego zapowiada się z mocą atrakcji. Na plenerowej scenie wystąpią: Zenon Martyniuk, Paluch i Piasek. Nie zabraknie sportowych emocji oraz prezentacji minerałów, produktów tradycyjnych i kulinarnych.

WięcejReklama


Reklama


Reklama

Najnowsze komentarze