Komunalnik na straży! [FOTO]

Dwumetrowy Komunalnik zawitał do Strzegomia. To niestandardowa akcja odbiorcy odpadów komunalnych i gminy, której celem jest zwrócenie uwagi na dbanie o czystość altan śmietnikowych. Jest to kolejny projekt, zaraz po pojemnikach na zużyte baterie, którego zadaniem jest wdrażanie dobrych eko-nawyków u mieszkańców.
 
Niemalże dwumetrowy strażnik stanął dziś przed jedną ze strzegomskich altan śmietnikowych. Misją ekostrażnika jest nawoływanie i zachęcenie mieszkańców do utrzymywania w nich porządku.
 
- Widok śmieci na ulicach, skwerach, czy parkach każdego z nas razi w oczy. Wiadomo, iż chcemy, aby nasze miasto było zadbane i czyste, dlatego gospodarka odpadami jest tematem, którego nie możemy lekceważyć. O ile sama segregacja odpadów idzie mieszkańcom coraz lepiej, to niestety wygląd i czystość altan śmietnikowych bywają jeszcze niemałym wyzwaniem. Komunalnik, to nowy pomysł na zwiększenie świadomości mieszkańców podkreśla wiceburmistrz Wiesław Witkowski.

Akcja jest przymiarką do powstania tzw. normy altankowej, która ma za zadanie ułatwić pracę komunalnikom, ale także sprawić aby miejsca te wyglądały bardziej estetycznie.

- Strzegom to jedna z gmin świecących przykładem pod kątem zabudowy altankowej. Jednak musimy pamiętać, że sama infrastruktura nie wystarczy, jeśli wspólnie nie zadbamy o jej jakość i czystość.Mamy nadzieję, że nowy mieszkaniec miasta usilnie będzie o tym przypominał i mobilizował do odpowiedniego działania – podsumowuje Andrzej Filipowicz, Dyrektor operacyjny w Eneris Surowce we Wrocławiu.
2021-06-10 15:34 310 komunalnik, Eneris, Wiesław Witkowski

Komentarze

~Rurarz

I jeszcze, żeby tak firma Eneris, odbierająca odpady z tych altan po sobie sprzątała i odstawiała kontenery na swoje miejsce, to byłoby ok.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb