Widowiskowe otwarcie tegorocznego Święta Granitu Strzegomskiego [FOTO]

Oryginalnym widowiskiem pt. „Tradycja i Kamień” w wykonaniu zespołu Kostrzanie rozpoczęło się Dolnośląskie Powitanie Lata – Święto Granitu Strzegomskiego. Występ w Strzegomskim Centrum Kultury poprzedziło uhonorowanie mieszkańców tytułem „Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej”. Sceną plenerową zawładnął zespół Ślad, Smolasty i Roksana Węgiel.

Wyróżnienia „Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej” trafiły do rąk mieszkańców gminy, którzy działają w branży kamieniarskiej i przyczyniły się do gospodarczego i kulturalnego rozwoju oraz promocji miasta. Utytułowani zostali: Jerzy Zysk, Józef Gromiec  oraz Zbigniew Zych.

Po części oficjalnej, na deskach Strzegomskiego Centrum Kultury członkowie zespołu „Kostrzanie” zaprezentowali widowisko muzyczne, nawiązujące do bogactw naturalnych występujących na obszarze gminy, a przy tym pozwolili usłyszeć widzom, jak brzmią dźwięki wydobywające się z kamieni.

Zespół Ślad i bracia Oryńczak lokalnym akcentem otworzyli plenerową scenę na strzegomskim Rynku. Po nich wystąpili Smolasty oraz Roksana Węgiel, która dosłownie porwała publiczność.

W sobotę, 18 czerwca w ramach drugiego dnia Święta wystąpią: Ekipa z miasta (godz. 17.30), Pogwizdani (19.00), Power Play (20.00) oraz Czadoman (21.00). W niedzielę wieczorem na scenie pojawią się: Orkiestra Na Dużym Rowerze (godz. 18.00), Dawid Kwiatkowski (19.00) oraz zespół Wilki (20.30).
 
2022-06-18 04:45 1011 Dolnośląskie Rozpoczęcie Lata, Święto Granitu Strzegomskiego, Roksana Węgiel, Smolasty, koncerty

Komentarze

I pomyśleć, że to wszystko ku zadowoleniu mieszkańców strzegomskiego Rynku.

~Anonim

Ale ten strzegom to wieś

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb