.
.

Zatańczyli dla „A-cademii” [FOTO]

Radość, energia i otwarte serca gości z regionu, Polski i świata towarzyszyły VI edycji charytatywnej  imprezy pn. Maraton Zumba Love w Strzegomiu. W tym roku, organizatorzy zbierali środki na doposażenie i funkcjonowanie nowo powstałej świetlicy środowiskowej „A-cademia”.

17 lutego od godziny 15.00 na hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu obył się Maraton Zumba Love. Nie zawiedli tancerze, ale także widzowie, którzy wypełnili obiekt w międzynarodowym składzie.

- Nazwa tegorocznego Maratonu to „A-cademia”, czyli tak jak nazywa się nowo otwarta świetlica środowiskowa w Strzegomiu. Bawimy się  konsekwentnie, po szkolnemu i w duchu tego, co związane jest z nauką i rozwojem. Wkładamy birety, okulary, robimy kucyki i działamy dla dobra innych – mówi Ewa Zapolna, współorganizatorka wydarzenia.

W tym roku nie zabrakło międzynarodowych instruktorów zumby. Pojawił się Claudiu Gutu z Rumunii, który jest ulubieńcem wśród instruktorów i tancerzy w Polsce oraz Seluco Fernandez z Hiszpanii, którzy jest określany mianem „wulkanu” w świecie zumby.

- Jest to już VI maraton charytatywny. W tym roku gramy i tańczymy dla zabezpieczenia środków na funkcjonowanie i doposażenie „A-cademii”, która ma ważną misję, również bliską mojemu sercu. Chodzi o działanie socjalizacyjne i pro ludzkie.  Mam marzenie, że właśnie tam dzieci i młodzież będą się uczyli siebie, empatii i wzajemnej pomocy, a każdy z nich znajdzie coś dobrego i ważnego społecznie dla siebie – mówi Diana Szwed, współorganizatorka wydarzenia.

Podczas 4 charytatywnych maratonów udało się zebrać w sumie ponad 137 tys. złotych. Dochód  z tegorocznej imprezy zostanie przeznaczony na doposażenie świetlicy „A-cademia” w m.in. sprzęt komputerowy, urządzenia do terapii Tomatis, Biofeedback oraz pomoce dydaktyczne.

2019-02-17 17:16 1347 Zumba Love, maraton zumby, zumba Strzegom, Akademia

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb