Jest dofinansowanie na wymianę "kopciuchów"

Do 30 września br. można składać wnioski o dofinansowanie wymiany ogrzewania opartego na paliwie stałym i zastąpieniu go ogrzewaniem ekologicznym. W ramach programu można uzyskać 70% poniesionych kosztów, jednak nie więcej niż 25 tys. złotych.

 Dofinansowanie jest możliwe dzięki programowi pn. "Wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej". Projekt zakłada dofinansowanie przedsięwzięć polegających na trwałej likwidacji ogrzewania opartego na paliwie stałym i  zastąpieniu go ekologicznym.

Wysokość dofinansowania to 70% poniesionych kosztów, jednak nie więcej niż 10 tys. zł dla mieszkań i 25 tys. zł dla domów jednorodzinnych. Uprawnionymi do ubiegania się o wsparcie są osoby fizyczne.

Czasu jest niewiele, ponieważ termin składania wniosków o udzielenie grantów trwa do 30 września br. Wszelkie informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu, w pokoju nr 26 oraz telefonicznie.

Fot. pixabay.com
2020-09-21 07:04 1095

Komentarze

~ppppp

Problem tkwi przede wszystkim w mało zasobnych portfelach i co za tym idzie tańszym, kiepskim paliwie oraz braku wiedzy/umiejętności właściwego palenia. Same dofinansowanie, bez edukowania tych co nie stać na modernizację, niewiele zmieni.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb