.

Jedyna taka w powiecie [FOTO]

Ławka Niepodległości stanęła na strzegomskim Rynku tuż obok ratusza i ma za zadanie upamiętnić polską państwowość, pełnić walory edukacyjne i praktyczne. Kosztowała w sumie 34.845 zł i jest jedyną taką na terenie powiatu świdnickiego.

Pomysł Ławki Niepodległościowej to jedna z inicjatyw patriotycznych zrealizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej na rzecz upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zainteresowane multimedialnym pomnikiem samorządy mogły ubiegać się w resorcie o dotację w wysokości 80% wartości inwestycji. Z 262 zgłoszeń zrealizowano 143 w skali kraju.

- Ławką Niepodległości chcemy wspólnie uczcić pamięć patriotów, dowódców i żołnierzy. Ogromna liczba zgłoszeń samorządów jest dowodem miłości do Polski, przywiązania do tradycji i szacunku dla wojska – podkreśliła Agnieszka Glapiak, dyrektor Centrum Operacyjnego MON. – Zależy nam, aby dotacje trafiły do jak największej liczby samorządów, by Ławki stanęły w dużych miastach i w mniejszych, miejscowościach, które mają skromne budżety.

Ławka pomnikowa posiada multimedialne siedzisko i wyposażona jest w fotokody QR, które umożliwią pobranie materiałów historycznych. Nie zabrakło także ładowarki do urządzeń mobilnych i hot-spotu Wi-Fi.

Na montaż Ławki Niepodległości gmina Strzegom otrzymała 30 tys. złotych dotacji z Ministerstwa Obrony Narodowej przy wkładzie własnym w wysokości 3 tys. złotych i inwestycji w przyłącze elektryczne o wartości 1.845 zł.

2019-01-08 20:08 1077 Ławka Niepodległości

Komentarze

~siłagłosu

Koszt ławki 33 000,00 zł w tym 80% MON czyli 26 400,00 zł MON a gmina tylko 3 000,00 zł to kto dał resztę jakiś sponsor dał 3 600,00 zł. Nadmieniam, że w Lublinie ( dane przez google ) koszt ławki wyniósł 77 000, 00 zł. Co tu jest grane? Ktoś mija się z prawdą tym bardziej, że wczoraj napisałem komentarz i do chwili obecnej nie ma go. Pozdrawiam moderatora.

~SłaboMi

Wszystkie te multimedialne, elektroniczne wodotryski to koszt góra 5 - 7 tys. złotych plus przyłącze elektryczne da razem około 10 tysięcy. Reszta to paskudny katafalk z najdroższego na świecie betonu. Nawiasem mówiąc, projektantka tego "cudu" jest pracownikiem firmy betoniarskiej, która produkuje te koszmary. DOBRA ZMIANA.

Admonicyju nadzielić musim rajcom za skaradość tako przed domem władzy. Może baczenie na nich najdzie, iżby funduszy nie rościskować leda jako na bele co.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb