.
.

Co zrobić z choinką po świętach?

Święta, święta i po świętach – pora więc na porządki i rozebranie choinki. Jak jej się pozbyć żeby nie zaśmiecała okolicy, tylko zyskała drugie życie? Pomaga w tym Eneris Surowce i strzegomski ZUK.

Naturalne drzewka cięte to odpady biodegradowalne i trzeba je przekazać do profesjonalnego zagospodarowania, ponieważ wtedy ulegną całkowitemu rozkładowi. Warto też pamiętać, że dzięki temu zwiększa się poziom recyklingu i tym samym zmniejsza ilość odpadów deponowanych na składowiskach oraz poziom emisji CO2 do atmosfery.

Przypominamy, że przed wyrzuceniem choinek należy je odpowiednio przygotować - usunąć stojak i wszystkie elementy dekoracyjne, czyli bombki, światełka, łańcuchy. Większe drzewka naturalne, jeśli to możliwe, najlepiej rozdrobnić oraz pociąć pień. Choinki trzeba wystawić przed posesje albo do altanek śmietnikowych. Drzewka świąteczne są odbierane przez Eneris Surowce zgodnie z harmonogramem odpadów bio.

Mieszkańcy mają także możliwość dostarczenia choinek do najbliższego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) działającego przy Zakładzie Usług Komunalnych w Strzegomiu.

Fot.: Eneris Surowce

2020-01-09 12:15 758 choinki, Eneris Surowce, ZUK, PSZOK

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb