Reklama


Reklama


Reklama

Amelia Misek mistrzynią Europy w tańcu z elementami akrobatyki [FOTO]

Ponad 300 zawodników z Chorwacji, Słowacji, Czech, Węgier i Polski rywalizowało w międzynarodowych zawodach sportowo-tanecznych. 21 stycznia w Šali pod Bratysławą odbyła się pierwsza edycja konkursu Winter Cup Slovakia. Amelia Misek ze Strzegomia, reprezentująca świdnicki Acro Club, przywiozła ze Słowacji złoty medal i tytuł mistrzyni Europy w kategorii Fitness dance solo senior.

Amelia Misek trenuje akrobatykę sportową od kilku lat. Mistrzyni Europy podkreśla, że na Słowacji po raz pierwszy spróbowała swoich w kategorii, w której pokonała pozostałe zawodniczki.
 
Akrobatyka w kategorii Fitness dance solo senior to dynamiczna i efektowna forma sportu, która polega na wykonywaniu zaawansowanych układów tanecznych z elementami akrobatycznymi. W tej kategorii zawodnicy prezentują swoje umiejętności w solowych występach, przed sędziami i publicznością.
 
Winter Cup Slovakia okazał się szczęśliwy także dla innych zawodników Acro Club Świdnica. Złote medale w swoich kategoriach zdobyły: Milena Okulska, Julia Bakalarz, Honorata Dul, Hanna Kożuszek-Bobińska, Natalia Borzestowska, Magdalena Anioł i Karolina Kozieł. Akrobatki ze świdnickiego klubu przywiozły również sześć srebrnych i jeden brązowy medal.

W zawodach na Słowacji rywalizowały 24 kluby, a w ręce zawodników trafiło w sumie ponad 500 medali i 110 pucharów.

Fot.: Radio Sudety 24 / archiwum prywatne zawodniczki
2023-01-26 22:27 2362 Amelia Misek, Strzegom, mistrzyni Europy, Acro Club

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb