.
.

9 maja obchodzimy Dzień Europy [FOTO]

Data 9 maja nawiązuje do podpisania historycznej deklaracji Schumana, będącej początkiem integracji kontynentu. Polska dołączyła do Unii Europejskiej 16 lat temu i w sumie skorzystała m.in. ze wsparcia finansowego o wartości 123 mld euro. Efekty unijnego strumienia pieniędzy są widoczne również w gminie Strzegom.
 
Dzień Europy upamiętnia rocznicę ogłoszenia planu zjednoczenia europejskiego, znanego jako Deklaracja Schumana, którą zapoczątkował Robert Schuman, piastujący funkcję ówczesnego ministra spraw zagranicznych Francji. W tym roku przypada 70. rocznica tego wydarzenia, ale także 16. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Na przestrzeni kilkunastu lat, Polska zadomowiła się w strukturach wspólnoty i skorzystała m.in. ze wsparcia o wartości ponad 123 mld euro. Dzięki środkom, udało się zrealizować wiele inwestycji, w tym także w gminie Strzegom. Są wśród nich m.in. budowa przedszkola przy ul. Kościuszki w Strzegomiu, przebudowa Starego Miasta i Grabiny wraz z modernizacją murów obronnych, utworzenie Klubu Seniora w Jaroszowie, przebudowa świetlicy w Modlęcinie, termomodernizacja budynków użyteczności publicznej oraz wiele innych.
 
Warto podkreślić, że gmina Strzegom w latach 2014 -2020 otrzymywała 90 procent dofinansowania do wszystkich złożonych wniosków.
 
Oto galeria, która ukazuje najważniejsze przykłady inwestycji, zrealizowanych dzięki środkom z Unii Europejskiej w gminie Strzegom:
 
2020-05-08 16:13 414 Strzegom, gmina Strzegom, inwestycje, Dzień Europy

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb