Będzie remont dworca w Strzegomiu! [FOTO]

9 października, podczas briefingu prasowego, członek Zarządu PKP S.A. zapewnił o przystąpieniu do modernizacji strzegomskiego dworca. Prace mają rozpocząć się w 2021 roku, a obiekt ma pełnić także funkcję społeczną.

 - Od 2021 roku przystąpimy do modernizacji kolejnych 150 dworców. Na tej liście znajduje się strzegomski obiekt. Będzie to wymagający projekt, ponieważ budynek znajduje się pod opieką konserwatora zabytków, ale zapewniam, że PKP ma duże doświadczenie jeżeli chodzi o realizację tego typu inwestycji – tłumaczył Krzysztof Golubiewski, członek Zarządu PKP S.A.

W planach, PKP szuka pomysłu do zagospodarowania budynku dworca, aby obiekt pełnił funkcję kolejową i społeczną. Obecnie znajduje się tam 6 mieszkań, które zasiedlają byli pracownicy kolei.

– Ze swojej strony składam deklarację dobrej współpracy i zapewniam, że miasto zapewni mieszkania dla obecnych lokatorów budynku dworca – zadeklarował na spotkaniu Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Podczas briefingu wspomniano także o rozwoju infrastruktury kolejowej i uruchomieniu tras wyłączonych z użytku.

- Dolny Śląsk jest bardzo bogaty w infrastrukturę kolejową, ale do tej pory ta była wyłączona z użytkowania. Teraz staramy się, aby jak najwięcej linii przywracać do użytku pasażerskiego – tłumaczył Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W spotkaniu uczestniczyli także Ireneusz Zyska, poseł na Sejm RP oraz Kamil Zieliński, były wicewojewoda dolnośląski.

Nieoficjalnie mówi się, że po remoncie do budynku zostanie przeniesiony Ośrodek Pomocy Społecznej w Strzegomiu.

2019-10-09 12:36 2251 dworzec, PKP, Krzysztof Golubiewski, remont, Michał Dworczyk

Komentarze

~Bakii

Wkońcu, tyle że przydałoby się trochę przyśpieszyć te prace

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb