.
.

997 nie połączy już z policją

Od 3 grudnia numer 997 funkcjonuje w ramach struktury numeru alarmowego 112. W praktyce oznacza to, że nie połączymy się już bezpośrednio z policją, a z Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu. Podobno dzięki temu, pomoc ma dotrzeć szybciej i skuteczniej.

Dolny Śląsk jest ostatnim województwem, w którym obsługa numeru alarmowego została przejęta przez CPR. W innych regionach dzięki procedurze przekierowania, skrócił się czas oczekiwania na połączenie z operatorem do ok. 10 sekund oraz zwiększyła skuteczność pomocy, ponieważ pracownicy CPR w zależności od typu zgłoszenia angażują odpowiednie służby.

Warto wspomnieć, że według informacji Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego przy połączeniu z numerem 997 w przypadku dużej liczby zgłoszeń, trzeba było czekać od kilkudziesięciu sekund do kilku minut.

Na pewno ktoś odbierze połączenie!

Przejecie obsługi numeru 997 przez CPR we Wrocławiu ma dać pewność skutecznego połączenia z operatorem, ponieważ w razie zajętości, system automatycznie przekieruje rozmowę do innego CPR, który podejmie interwencję.

Czy jednak pomoc przybędzie szybciej?

Skuteczność połączenia na pewno się zwiększy, ale także zwiększy się droga powiadomienia. Przykładowo prosząc o interwencję policji w Strzegomiu przez numer 997 lub 112, CPR skontaktuje się Komendą Powiatową Policji w Świdnicy, a ta z Komisariatem w Strzegomiu. Alternatywą jest bezpośredni numer stacjonarny na Komisariat Policji w Strzegomiu 74 855 19 91.

Źródło: wikipedia commons / Dawid Skalec
2018-12-05 19:49 846 Policja, 112, 997, numer alarmowy

Komentarze

"Szybciej i skuteczniej" Co za bzdura. Jak może być szybciej jak przez trzy ręce ma przejść jedna i ta sama informacja. To tak jak z pogotowiem ratunkowym. Dzwonisz, karetka w Strzegomiu stoi a przyjeżdża ze Świdnicy. I to jest szybciej

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb