Obchody Dnia Sybiraka i 81. rocznicy agresji sowieckiej [FOTO]

Tegoroczne obchody Dnia Sybiraka i 81. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę miały wymiar symboliczny. 17 września przedstawiciele Koła Związku Sybiraków oraz uczniowie PSP nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego złożyli wieńce i kwiaty pod pomnikiem Bezimiennej Matki Sybiraczki w Strzegomiu.

Krótkie, plenerowe spotkanie uczniów z obecnymi pod pomnikiem bohaterami, walczącymi z okrucieństwem Syberii, było żywą lekcją historii. Z uwagi na pandemię koronawirusa, zabrakło zwyczajowej akademii, która odbywała się od przeszło 15 lat w PSP nr 4 im Kornela Makuszyńskiego w Strzegomiu. Nie było także uroczystych przemówień i wręczenia odznaczeń.

- 17 września wojska sowieckie bez wypowiedzenia wojny wkroczyły do Polski, rozpoczynając najkrwawszy, czwarty zabór. W 81. rocznicę Napaści Sowieckiej Rosji na Polskę pragniemy oddać hołd i tradycyjnie złożyć kwiaty oraz zapalić symboliczne znicze - powiedział Jerzy Orabczuk, prezes Koła Związku Sybiraków w Strzegomiu.

W obchodach Dnia Sybiraka uczestniczyli Jerzy Orabczuk – prezes wraz z przedstawicielami Koła Związku Sybiraków w Strzegomiu, Wiesław Witkowski - zastępca burmistrza Strzegomia, Janina Klonowska - dyrektor, nauczyciele i uczniowie z PSP nr 4 w Strzegomiu.
Źródło: Zwiazek Sybiraków, Dzień Sybiraka, obchody, Strzegom
2020-09-17 17:47 626

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb