.
.

Armia Tosi zawładnęła Olszanami! [FOTO]

O życie kilkumiesięcznej dziewczynki walczy #ArmiaTosi, która do tej pory zebrała ponad połowę z potrzebnych 9 mln złotych. 9 lutego do akcji włączyli się mieszkańcy miejscowości Olszany i zebrali pokaźną kwotę - 8.827 zł.

Czasu jest niewiele, a to dopiero połowa z potrzebnych 9 mln złotych by ocalić życie 5-cio miesięcznej Tosi. Dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni i wymaga terapii genowej lekiem AVXS-101 (Zolgensma).

- Czas ucieka, więc nie czekamy na cud. Dziś w Olszanach zorganizowaliśmy festyn walentynkowo-charytatywny, aby wesprzeć małą Tosię - tłumaczy jeden z organizatorów akcji.

Impreza skupiła mieszkańców Olszan, ale także gości z gminy Strzegom. Do stoisk przyciągały domowe wypieki i zapach kawy. Wiele pozytywnych emocji wywoływała loteria fantowa i licytacje. Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszanach przygotowały okolicznościowy występ, natomiast żądni adrenaliny mogli przejechać się quadem lub motocyklem, dzięki strażakom z OSP Olszany i Strzegomskiej Grupie Motocyklowej.

W sumie udało się zebrać pokaźną kwotę 8.827 zł.

Tekst: Olga Czuk
Zdjęcia: Sebastian Tyniecki

2020-02-09 20:40 1599 #ArmiaTosi, Olszany, festyn charytatywny, Tosia, pomoc

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb