Żukiem ze Strzegomia do Grecji

Chcą zrobić coś niesamowitego i przeżyć bałkańską przygodę, a wszystko w szczytnym celu. Już we wrześniu wyruszą leciwym żukiem aż do Grecji, żeby zebrać pieniądze dla domów dziecka i zostać Złombolową częścią rodziny.

Tegoroczna 12. edycja rajdu Złombol rusza 1 września z Katowic. W tym roku na starcie ma stanąć rekordowa liczba 833 załóg za sterami pojazdów rodem z PRL. Uczestnicy mają do przejechania 1700 km wybierając najkrótszą drogę. Tym razem trasa wiedzie na Półwysep Chalcydycki w Grecji.

- Jedziemy oryginalnym pojazdem z epoki PRL - mówi Rafał Kosicki, jeden z członków załogi żuka. - Auto mechanicznie posiada oryginalne części, a z zewnątrz nie zostało zmodyfikowane poza kolorem. Najwięcej zmian poczyniliśmy w środku, aby przystosować samochód do tak długiej trasy.

Wnętrze, jak na żuka wygląda dość luksusowo. Oprócz wygodnych foteli i leżanki posiada sprzęt audio-wizualny.
Jak twierdzą uczestnicy, celem nie jest wyścig, a szczęśliwy dojazd do mety. Załogi mają możliwość dowolnego wyboru trasy przejazdu.

- Jedziemy taką trasą, jaką chcemy - tłumaczy Daniel Przystaś , członek załogi żuka.  - Nie ścigamy się o pierwszeństwo na mecie, bo nie to chodzi. Celem wyjazdu jest pomoc dzieciom z domów dziecka, który staramy się pokryć z dotacji i zbiórki od darczyńców oraz sponsorów, natomiast za zabawę, transport i nocleg płacimy sami. Cel szczytny musi przeważać, a nasza zabawa jest poza konkursem.

Załoga strzegomskiego żuka liczy 4 osoby. Rafał, Daniel, Sebastian i Wojciech zakładają, że dziennie pokonają dystans około 400 kilometrów. Według ekipy, pozytywne nastawienie i dobre humory pokonają w trasie wszelkie przeciwności losu i ewentualne awarie.  Wato dodać, że będzie to już trzeci start żuka w rajdzie Złombol.

Linki do trasy:

Główna
https://goo.gl/maps/maG5MxYmki72

Opcja Albańska
https://goo.gl/maps/TqWSR12BK6B2

2018-08-20 19:12 6383 Złombol Żuk Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb