Szansa na bezpłatną teleopiekę dla seniorów z gminy Strzegom

Strzegomski Ośrodek Pomocy Społecznej czeka na chętnych do objęcia nieodpłatną usługą teleopieki. W ramach niej osoby w wieku powyżej 65 lat mają szansę otrzymać opaskę telemedyczną. Z takich urządzeń korzysta już w gminie ponad setka seniorów.

Opaski, wyglądające podobnie do zegarka, na bieżąco monitorują parametry życiowe, w tym tętno czy saturację, a ponadto komunikują się z ratownikami medycznymi. Opaska jest bardzo prosta w obsłudze - posiada tylko jeden przycisk - guzik alarmowy. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia, wciśnięcie guzika zapewnia połączenie się ze stale gotowymi do interwencji opiekunami medycznymi.

Zgłoszenia osób zainteresowanych teleopieką przyjmowane są w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej. - Po wypełnieniu karty pacjenta oraz wymaganych dokumentów senior umieszczany jest na liście oczekujących na opaskę telemedyczną – informują pracownicy Ośrodka i dodają, że ilość urządzeń jest ograniczona.

Teleopieka w gminie Strzegom została wdrożona dzięki funduszom pozyskanym w ramach programu „Korpus Wsparcia Seniorów", zainicjowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Fot.: Gmina Strzegom
2022-09-10 09:56 553 teleopieka, opaska s.o.s., Ośrodek Pomocy Społecznej, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb