Reklama


Reklama


Reklama

Zderzenie na krajowej „piątce”. Policja apeluje o szczególną ostrożność! [FOTO]

30 października na skrzyżowaniu krajowej „piątki” z drogą Gościsław-Rusko doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych.  Policja apeluje  o szczególną ostrożność z uwagi na wyjątkowo wzmożony ruch na drogach.

- Do zdarzenia doszło około godziny 13.40. 34-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego, jadąc drogą krajową nr 5 w stronę Strzegomia, nie zachowała bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu i doprowadziła do zderzenia z samochodem marki Renault, którego kierowcą był 38-latek – także mieszkaniec naszego powiatu – relacjonuje Szymon Szczepaniak, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

W tym przypadku nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, jednak warto przypomnieć, że przełom października i listopada to okres wzmożonego ruchu na drogach i należy wówczas zachować ostrożność. Od piątku funkcjonariusze prowadzą akcję „Znicz 2021”, która ma zapewnić bezpieczeństwo i porządek podczas długiego, świątecznego weekendu.

- Pamiętajmy, by towarzyszące nam w najbliższych dniach pośpiech, ale i nostalgia nie uśpiły czujności za kierownicą.  Zachowajmy w tym czasie szczególną ostrożność, bo nasze bezpieczeństwo w dużym stopniu zależy od nas samych – apeluje Szymon Szczepaniak.
2021-10-30 16:23 873 wypadek, dk nr 5, Rusko

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb