Powstanie Izba Tradycji Zespołów Ludowych w Kostrzy [FOTO]

Stowarzyszenie „Akcja”, działające aktywnie od wielu lat w gminie Strzegom pozyskało dotację na realizację Izby Tradycji Zespołów Ludowych z terenu gminy Strzegom. Przestrzeń, o charakterze muzealnym, powstanie w miejscowości Kostrza i będzie mekką zespołów Kosztrzanie, Goczałkowianie i Olszaniacy.
 
- Kilka dni temu podpisaliśmy w Urzędzie Marszałkowskim umowę na realizację operacji pod nazwą "Przebudowa pomieszczeń Izby Tradycji Zespołów Ludowych z terenu Gminy Strzegom" opiewającą na kwotę 60 061 zł. Zadanie będzie realizowane w ramach PROW na lata 2014-20 – tłumaczy Tomasz Smagłowski, prezes Stowarzyszenia „Akcja”
 
Oznacza to, że placówka, najprawdopodobniej powstanie do końca 2020 roku i będzie przestrzenią skupiającą kulturę oraz sztukę reprezentowaną przez lokalne zespoły folklorystyczne. Pozyskana kwota nie wymaga wkładu własnego i w całości pokryje inwestycję.

- To nie jedyne działanie, które realizujemy. Wraz z Lokalną Grupą Działania „Szlakiem Granitu” prowadzimy projekt pn. „Kostrzanie – Reaktywacja”, licząc na stworzenie dodatkowcyh możliwości dla zespołu, przez pozyskanie nowych członków, wśród dzieci i młodzieży – dodaje prezes Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Wspierania Kultury w Gminie Strzegom "Akcja" od wielu lat prężnie działa na rzecz lokalnego przemysłu kulturalno - rozrywkowego i pozyskała już kilkaset tysięcy złotych na ten cel.

Fot. Stowarzyszenie "Akcja" / NaszStrzegom.pl
2020-09-04 13:26 941 Izba Tradycji Zespołów Ludowych, Stowarzyszenie Akcja, Tomasz Smagłowski, Kostrza

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb