Zbliża się jubileuszowy, Międzynarodowy Festiwal Folkloru!

10 sierpnia br. rusza jubileuszowy 30. Międzynarodowy Festiwal Folkloru. Impreza będzie trwała przez 5 dni i przywiedzie do Strzegomia zespoły ludowe z kraju i ze świata. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Golec uOrkiestra.

Kolumbia, Ekwador i Wyspy Zielonego Przylądka to najbardziej egzotyczne kraje, których reprezentanci pojawią się na strzegomskiej scenie. Swój udział w festiwalu zapowiedziały zespoły z Serbii, Słowacji, Węgier, Czech i Macedonii Północnej. Tradycyjnie, nie zabraknie również rodzimych kapel z Polski.

Pierwszy dzień festiwalu (10.08.) tradycyjnie rozpocznie się od Wieczoru Narodowego w Kostrzy. Będzie to preludium Koncertu Inauguracyjnego, który odbędzie się dzień później, w czwartek (11.08) na strzegomskim Rynku.

Piątkowy, festiwalowy dzień (12.08.) rozpocznie się od „Śniadania na trawie” w ogrodach Bazyliki Mniejszej. Wydarzenie będzie miało charakter edukacyjny i integracyjny dla artystów, mieszkańców i gości imprezy. Tego samego dnia, wieczorem na skwerze przy strzegomskiej bastei koncertować będą kapele ludowe.

Największe widowisko odbędzie się w sobotę (13.08.) w sercu Strzegomia, w ramach Koncertu Galowego. Wielogodzinny cykl występów rozpocznie się o godzinie 20.00 i przyniesie spektakl muzyczno-taneczny.

W niedzielny poranek (14.08.) odbędą się tradycyjne msze święte z udziałem festiwalowych gości, które poprzedzi Śniadanie z Folklorem na strzegomskim Rynku. Tam także w samo południe zostanie odtańczony polonez, otwierający Rynek Świata 2022. Od 13.00 na Plantach Miejskich wystąpi kilkanaście kapel w ramach Koncertu Zespołów Dolnośląskich.

Gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu będzie zespół Golec uOrkiestra, który da koncert o godzinie 20.00 na strzegomskim Rynku.

Wstęp na wszystkie festiwalowe imprezy jest bezpłatny.
2022-08-08 09:18 1236 Międzynarodowy Festiwal Folkloru, Strzegom

Komentarze

~Skidteer

".. chyba nocy będzie mało ..." Fajnie, podoba mnie się to ! A dożynki też będą?

~Rynkowa babeczka

Ratunkuuuuuu!!!!! Znów centrum będzie uprzywilejowane w te dni świra. A to tylko "raz w roku"

~do Babeczko

Babeczko z rynku nie wiem o co Ci chodzi?? Tyle dni imprez ... tyle możliwości .. przyjedzie Ireneusz, może i Anna zawita a może nawet i Michał ... porobią sobie zdjęcia zjedzą pogadają . My szarzy mieszkańcy za to zaplacimy, podniosą nam ceny za wodę , za śmieci , podatek od nieruchomości... To wszystko nie jest ważne Ważne że pokażą się z pewnymi osobami w pewnych okolicznościach. Kiedyś to była impreza mieszkańców teraz impreza urzędników...

~Remig

Ah, znowu ten płacz mieszkańców rynku. Nie wiem dlaczego nie doceniacie takich wydarzeń, które promują miasto.

~Do ~Remig

A co to promocja bez zbędnego hałasu to nie może być? Ten hałas w rynku, to tylko wymysł naszego burmistrza, którego jak wiemy Bóg od dawna opuścił. Dlatego ten człowiek nie liczy się z ludźmi z rynku i ma ich w swoim pupsku.

~Remig

W każdym mieście rynek jest centralnym punktem gdzie odbywa się większość ważnych wydarzeń i od zawsze tak było. Dlatego nie widzę problemu, że przez 7 dni w roku pogra muzyka czy coś się będzie działo, bo przez pozostałe dni cisza i nic się nie dzieje. Można się z tym nie zgadzać, ale mieszkając w rynku trzeba takie rzeczy brać pod uwagę.

~do ~Remig

I tu się mylisz. Nie w każdym mieście rynek służy do imprez masowych. A tam gdzie służy np. Wrocław to w rynku jest większość lokali użytkowych i biur. Tak też jest w Świdnicy (tu nie wielki procent ludzi mieszka w rynku) i innych miastach. Świdnica już dawno odeszła od głośnych imprez w rynku. A ciebie to bóg opuścił tak jak naszego burmistrza skoro nie wiesz, że mieszkańcy rynku mają imprezy okrągły rok. Bo oprócz widzimisię naszego pana są jeszcze drifterzy, palanty palący gumę przez pól nocy i wrzaski nachlanych młodzieńców a także szalone wyścigi przygłupów w BMWUUU i Łałdi. Nikt nad miastem nie panuje i po 22 godzinie miasto jest niczyje. I takie są to imprezy dwa razy do roku przez 365 dni. Bądź obiektywny.

~Remig

Palenie gumy jest w całym mieście, drifterzy też. Młodzież ma wakacje to niech się bawi póki młodzi. Mi to jednak nie przeszkadza jak co niektórym. A porównywanie wyścigów na mieście czy picia przez młodzież do imprez nazwałbym jednak lekkim nadużyciem. Na dzień dzisiejszy imprezy są w rynku i tak raczej zostanie, a więc nie ma co marudzić, bo i tak to nic nie da, a narzekanie w komentarzach co roku nie ma sensu.

~Damazy

I to jest dowód na to, że burmistrz, to jest burmistrzem tylko tej rozrywkowej części społeczeństwa.

~Qwert

A czy jak remontowano stadion nie bylo mówione że tam będą przeniesione wszelki imprezy?? Przecież kiedyś się tam odbywaly imprezy i miało to swój urok. Tak naprawdę stadion służy już tylko aksowi a OSiR zamiast zarabiać to tylko o umorzenie prosi. Samym basenem nie zarobia

~Viki55

A widzieliście jak dzisiaj "Uwaga" TVN dowaliła tym oszustom z tartaku w Międzyrzeczu?! Przydałby się taki interwencyjny lokalny cykl... Może portal naszstrzegom.pl się zainteresuje taką interwencyjną formą?

~Skidteer

Fajnie by było jakby się przejechali po firmach kamieniarskich po kamieniołomach itp.a na koniec skończyli by w urzędzie miasta i pokazali by jak się u nas ludzi traktuje i co człowiek znaczy dla drugiego człowieka

~Rogal

Kuźwa, kiedy ten filutek się opamięta i skończy z hałasem w centrum miasta. Przecież jest tego hałasu na co dzień dosyć

~Zbigniewa wiekbiciel

Czy to prawda że pracownicy urzędu pracują ponad normatyw? Słuchy idą po mieście że pan i władca tak zarządził ? Wie ktoś coś ?

~Nie wielbiciel

Nie prawda. Nigdy urzędnik nie pracował i nie pracuje ponad normatyw, jak to ująłeś. Nie ma takiego czasu pracy ponad normatywnego który byłby wart pieniędzy które zarabiają urzędnicy. Za to co zarabiają to powinni walić te swoje pieczątki przez 12 godzin na dobę i wszystkie soboty

~Skidteer

A jaśnie wielmożny pan i władca też tyle pracuje??

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb