Reklama


Reklama


Reklama

Zagrożenie koronawirusem! Ograniczony dostęp do usług w gminie Strzegom [WAŻNE]

To już pewne! Od 12 marca br. zostanie zamknięta dostępność do usług w strzegomskich obiektach sportowych OSiR, w tym krytej pływalni "Delfinek". Decyzja dotyczy także Biblioteki Miasta i Gminy Strzegom oraz Strzegomskiego Centrum Kultury, CAS "Karmel" i świetlic wiejskich. Od 16 marca br. przestaną funkcjonować szkoły, przedszkola i żłobki. Przyczyną jest zagrożenie zarażenia koronawirusem.
 
- Jest to trudny czas, w którym bardzo dużo zależy od nas samych. Proszę, abyście Państwo przestrzegali ogólnodostępnych informacji o zachowaniu podstawowych zasad higieny, ograniczeniu kontaktów, spotkań, które nie są konieczne oraz o szczególne zwrócenie uwagi na osoby przyjeżdżające z miejsc, gdzie zachorowania na koronawirusa występują już na dużą skalę. W związku z zawieszeniem zajęć na naszych uczelniach, wróci do domu wielu członków naszych rodzin z różnych miast. Proszę młodzież o ograniczenie odwiedzin przez okres minimum dwóch tygodni i obserwację swojego stanu zdrowia - apeluje Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Co zrobić jeżeli podejrzewamy zarażenie koronawirusem?

W przypadku podejrzenia o możliwości zarażenia się koronawirusem należy niezwłocznie skontaktować się ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Świdnicy pod nr tel. 74 8520535 lub 691730274 i postępować zgodnie z zaleceniami konsultantów. Przypominamy, że wysoce nieodpowiedzialna jest wizyta w przychodni zdrowia z podejrzeniem zarażenia.

- Proszę, aby dzieci, które mają stan podgorączkowy czy gorączkowy nie były posyłane do żłobków, przedszkoli oraz szkół. W przedszkolach i żłobkach profilaktycznie prowadzony jest pomiar temperatury dziecka. Nie witajmy się uściskiem dłoni, lecz kiwnięciem głowy. Nie wstydźmy się, jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenie zakażenia koronawirusem lub podejrzenie, że osoba przebywająca w naszym otoczeniu może być zakażona - dodaje burmistrz.

Zamknięcie dostępu do usług w gminie Strzegom

W związku z możliwością zarażenia się wirusem, informujemy że od czwartku 12 marca zamknięta zostanie dostępność usług w obiektach sportowych OSiR: krytej pływalni „Delfinek”, hali sportowej, oraz kulturalnych: Biblioteki Miasta i Gminy Strzegom, Strzegomskiego Centrum Kultury, w tym kina, CAS „Karmel” i świetlic wiejskich.

Zmienione zostały także zasady przyjęć mieszkańców w sprawie skarg i wniosków przez włodarzy Strzegomia. Burmistrz Strzegomia oraz zastępca burmistrza będą udzielali informacji wyłącznie telefonicznie, w każdy wtorek od godziny 11:30 do 16:00, pod numerami telefonów: 74 8560 500 i 74 8560 599 oraz drogą e-mailową: strzegom@strzegom.pl

Szkoły, przedszkola i żłobki staną od poniedziałku!

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych na dwa tygodnie od poniedziałku (16.03). Już od czwartku (12.03) placówki nie będą jednak dostępne do działań edukacyjnych. Przypominamy, że w takiej sytuacji rodzice mają prawo do otrzymania finansowej rekompensaty w formie świadczenia pieniężnego ZUS, podczas sprawowania opieki nad dzieckiem. Wypłacamy zasiłek opiekuńczy przysługuje nie tylko w przypadku choroby dziecka, ale również w sytuacji nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły. Maksymalny okres, za który ZUS wypłaci zasiłek, wynosi 60 dni w ciągu roku kalendarzowego.

Specustawa o dodatkowym zasiłku opiekuńczym dla rodziców

Dodatkowo, przyjęta w tym miesiącu specustawa dotycząca epidemii koronawirusa, wprowadza zasadę, iż w przypadku zamknięcia szkoły, przedszkola czy żłobka, rodzicowi dziecka przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy w wymiarze 14 dni. Nie oznacza to jednak, że rodzic otrzyma dwa zasiłki. Przysługuje on dodatkowo, ponad standardowy limit.
2020-03-11 11:18 4862 koronawirus, Strzegom

Komentarze

~wirus bez korony

Noooo, włodarze się boją. Włodarze trzęsą zadami. Włodarze się izolują od mieszkańców. Ale nie boj, przynajmniej jeden z nich jest mocno zdezynfekowany i może śmiało przyjmować ludzi bez zagrożenia dla jego zdrowia

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb