Młodzi z Goczałkowa uczyli się, jak dbać o przyrodę. Stowarzyszenie „Kompas” podsumowało ekologiczny projekt [FOTO]
Stowarzyszenie „Kompas” z Goczałkowa zakończyło realizację projektu „EkoKompas – ruszamy w stronę ekologii”. W sobotę 11 października, w świetlicy wiejskiej w Goczałkowie odbyły się wyjątkowe warsztaty ekologiczne, w których uczestniczyły dzieci i młodzież. Spotkanie poprowadzili pracownicy Nadleśnictwa Jawor, a jego kulminacyjnym punktem było budowanie domków dla jeży.
Podczas projektu powstał także mural przy stacji PKP w Goczałkowie, przedstawiający las pełen życia. – Mamy nadzieję, że ten projekt przyczyni się do wzrostu świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży z Goczałkowa – podsumowuje Karolina Jarosińska ze Stowarzyszenia „Kompas”.
Pracowniczki Nadleśnictwa Jawor, Paulina Kapitan i Martyna Waszkowiak, przybliżyły uczestnikom ciekawostki z życia jeży i wyjaśniły, dlaczego warto budować dla nich schronienia na zimę.
Projekt połączył edukację z praktycznym działaniem na rzecz środowiska. Dzięki niemu najmłodsi mieszkańcy Goczałkowa dowiedzieli się, jak dbać o przyrodę w swoim otoczeniu i jak małe kroki mogą prowadzić do dużych zmian.
Projekt „EkoKompas – ruszamy w stronę ekologii” został zrealizowany przy wsparciu Fundacji Totalizatora Sportowego – Świadomi Ekologii.
Anna Stefanko
Komentarze
Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy