Wystartował półmaraton w Strzegomiu [FOTO]

13 października ruszył I Aryzta Półmaraton Strzegom. Idealna pogoda oraz malownicza i łagodna trasa przyciągnęły 282 zawodników na linię startu. Prócz biegu głównego, organizatorzy zadbali także o atrakcje dla najmłodszych.

- Odliczam spokojnie czas do startu i analizuję trasę, żeby nie przegrzać na pierwszym podbiegu  – mówi Mariusz, uczestnik biegu. – Na pewno zacznę trochę wolniej od założonego tempa, żeby przyspieszyć na ostatnich 2-3 kilometrach.

Bieg rozpoczął się na strzegomskim Rynku punktualnie o 11.00. Zawodnicy mieli do pokonania trasę przebiegającą przez miejscowości Żółkiewka, Żelazów, Godzieszówek, Roztoka, Jugowa i Tomkowice – w sumie ponad 21 kilometrów.

Równolegle do półmaratonu odbywał się Ciasteczkowy Bieg Dziecięcy. Dla najmłodszych nie zabrakło także innych zabaw i atrakcji.

Na mecie, uczestnicy półmaratonu otrzymali pamiątkowe medale oraz posiłek regeneracyjny. Zwycięzcy, którzy stanęli na podium zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami pieniężnymi.


2018-10-13 13:55 2584 Półmaraton Strzegom Bieg Aryzta

Komentarze

~Asfalciarz

Takie wydarzenie, taka organizacja i taka słaba frekwencja? Autobus z biegaczami z arysty + 2 grupy biegaczy ze Strzegomia i mamy 150 osób. :(

~Jagger

W głównym biegu wystartowało 300 osób. Łącznie z biegiem dziecięcym było 400 osób. Asfalciarzu masz jakieś niezaktualizowane dane. ;)

~~anonim

Jestem z Wałbrzycha i muszę napisać, że impreza była na wysokim poziomie sportowym i naprawdę dobrym organizacyjnie. Pozdrawiam i mam nadzieję do zobaczenia za rok.

~Brygiś

Co to za akcja z medalami była? Brakło?

~INKAa

Organizacją świetna, impreza cudna tylko proszę na przyszły rok zadbajcie, by dzieci mogły bezpiecznie biec po swojej trasie, wystarczyło odrobinę taśmy by wytyczyć trasę, aby rodzice nie wchodzili przed biegnące dzieci, lub zmienić bieg trasy tak aby dzieci nie musiały przeciskać się między zaparkowanymi samochodami :(

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb