Wypadek na krajowej piątce [FOTO]

8 stycznia na drodze nr 5 w okolicach skrzyżowania z miejscowością Mięlęcin doszło do wypadku z udziałem 4 pojazdów. Dwoje rannych wymagało pomocy medycznej. Interweniowało LPR. Kilkanaście minut późnej doszło do kolejnego zdarzenia na łączniku autostradowym.

- O godzinie 17.09 nasza jednostka została zadysponowana do miejscowego zagrożenia na drodze krajowej nr 5 przy miejscowości Mielęcin – relacjonują druhowie z OSP Strzegom. – Po przyjeździe, nasze czynności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz dostaniu się do osoby poszkodowanej poprzez specjalistyczny sprzęt ratownictwa technicznego i udzieleniu jej niezbędnej pomocy.

W wypadku brały udział trzy pojazdy osobowe i jeden ciężarowy. Ranne zostały dwie osoby. Jedna z najcięższymi obrażeniami, 47-letnia kobieta została przetransportowana do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Druga także wymagała pomocy medycznej. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

W akcji udział brały zastępy strażaków z OSP Strzegom, OSP Jaroszów, OSP Żarów, JRG Świdnica, JRG Świebodzice, a także pogotowie i policja.

Pół godziny później, na łączniku autostradowym także w okolicach Mielęcina pojazd osobowy wjechał do rowu. Pierwszej pomocy osobie poszkodowanej udzielili strażacy z OSP Strzegom.

Fot. OSP Strzegom

Źródło: OSP Strzegom
2019-01-08 22:56 1775 OSP Strzegom, wypadek DK nr 5, LPR

Komentarze

~Beata

Bardzo proszę o kontakt rodzinę Pani jadącej samochodem KIA!! Mój e-mail: b.wojcik88@onet.pl

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb