Walka o Puchar Narodów od czwartku w Morawie

Rywalizacja drużynowa o Puchar Narodów oraz walka o medale Mistrzostw Polski w dyscyplinie WKKW już od najbliższego czwartku rozegra się na hipodromie w Morawie.  Ruszają zawody Strzegom Horse Trials. Wyjątkowe atrakcje czekają na najmłodszych kibiców.

W programie sportowym znalazło się aż dziesięć konkursów międzynarodowych od poziomu jednej do czterech gwiazdek, w tym konkursy dla wszystkich kategorii młodzieżowych oraz cztery klasy krajowe. Podczas zawodów zostaną rozegrane także Mistrzostwa Polski seniorów, młodych jeźdźców i juniorów.

- W Strzegomiu zapowiada się nie tylko ciekawa sportowa rywalizacja. Po dwóch latach pandemii Covid i organizacji zawodów za zamkniętymi drzwiami lub z ograniczeniem liczby widzów, w tym roku planujemy wiele atrakcji dla publiczności i liczymy na jej niezawodne przybycie - mówi Marcin Konarski, przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Szczególną ofertę przygotowano dla najmłodszych kibiców. Specjalnie z myślą o nich zostanie otwarta w tym roku Strefa Małego Kibica, w której nie tylko będzie można pojeździć na kucyku, nauczyć się czyścić konia, spotkać z gwiazdami zawodów, ale przede wszystkim samemu spróbować swoich sił w konkursie skoków na przeszkodach zaprojektowanych do skakania bez koni.  

Zawody odbędą się w terminie od 23 do 26 czerwca na hipodromie w Morawie koło Strzegomia. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Fot. Mariusz Chmieliński
2022-06-21 13:20 535 Morawa, WKKW, Puchar Narodów, Strzegom Horse Trials, 2022

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb