Reklama


Reklama


Reklama

Strzegomscy aktorzy szykują nową odsłonę "Targowiska Teatralnego"

Po czerwcowym sukcesie „Targowiska teatralnego”, wystawionego przez aktorów amatorów ze Strzegomia, przyszedł czas na nową odsłonę spektaklu. Członkowie sekcji teatralnej, działającej przy Strzegomskim Centrum Kultury, zapraszają na swój występ w środę, 15 listopada.

Ireneusz Miepariszwili - reżyser przedstawienia i opiekun grupy zapewnia, że publiczność będzie miała okazję zobaczyć zbiór różnego rodzaju form scenicznych, który zwieńczy widowisko „Żubry” o  rodzinnych sporach majątkowych.

Od czerwca „Targowisko teatralne” przeszło kilka modyfikacji. Reżyser wprowadził do niego jeszcze więcej humoru, a także formę śpiewaną, którą zaprezentuje nowa aktorka w zespole.

Lokalna grupa teatralna wystąpi przed publicznością 15 listopada na deskach Strzegomskiego Centrum Kultury. Spektakl rozpocznie się o godzinie 19.00, a wstęp na niego jest nieodpłatny.

fot. archiwum NaszStrzegom.pl
2023-11-08 21:36 794 Targowisko Teatralne, spektakl, teatr, Strzegom, Strzegomskie Centrum Kultury

Komentarze

~EXPLORER GRUPP

Jestem-eś za tym by Strzegoska Grupa Teatralna w pełni raarelizowsla swoją potrzebę bycia pomiędzy różnymi struktur społecznych by nasze Miasto zaczęło żyć z Kulturą na Ty,, Gdyż mija viele lat,gdy w naszymi Kochanym miasteczku były ,Teatry, Szkoły bMuzyczne,Opery Kino na wolnym powietrzu. Koncertu Kappel Urzędowych Orkiestra dęta przy Urzędzie Miasta Strzegom a odbywały się w Parki zdrojowym, obecnie się nazywa,,Fort Gaj,,, uważamy że jest błędna interpretacja oraz nazwa, Park nazywał się Parkiem Zdrojowym Braci Barth a obok obok Parku znajdowała się Restauracja z hotelem,, a teraz jest tam hala sportowa podlegającą pod Liceum ogólnokształcące im Stefana Żeromskiego w Strzegimiu, Dawny Strzegom czyli Striegau był miastem wielo kulturowym był znany na całym Świecie, Przedewszystkim odwiedzało go mnóstwo Artystów,mn; Mieczysław Foog,Jan Kiepura,Tellemman, J,R,Guttler to śpiewacy Operowi,, Wieńczysław Gliński aktor z rodem miasta Striegau mieszkający we Wrocławiu ,a pochowany na cmentarzu w Strzegimiu, słynny aktor teatralny Alexander Man,poeta Prozaik.urodzony w Striegau,,, Miasto STRZEGOM ma bogatą historię I od wielu lat przyjeżdżają potomkowie i spadkobiercy swych dóbr osobistych bankowych,ale jak wiadomo wiele Banków już nie istnieje Oraz budynków, stoją tam fabryki,osiedla gdzie mieszkają inni ludzie mieszkańcy gminy,bo Strzegom się porzeżył i miasto jest większe, małe Miasteczko Graben to już nie istnieje ponieważ zostało wchłonięte przez Pryzmat Czasu jako dzielinca Graby i jest w majętności Mista Strzegomia Należy pamiętać że w Grabach była piękna szkoła Muzyczna z Aulą koncertową, wybudowaną z czerwonych cegieł z Manufaktury Cegielnia Strigom Unter Silisen Obecnie tam znajduję się fabryka ,,Politechnik,,,HOYER "" GRABY posiadały przepiękna stację kolejową ,, Banhoff Graben & Hotel Resturacion W budynku ocalałym znajdują się biura Zakładów Kamieniarskich. Dziękuję za umożliwienie nam wpisu Z poważaniem Explorer GRUPP

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb