Reklama


Reklama


Reklama

Uczniowie z „trójki” pobiegli na cześć młodych obrońców Lwowa [FOTO]

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu wzięli udział w zorganizowanym przez nauczycieli Biegu Orląt Lwowskich. 11 października drugoklasiści  upamiętnili w ten sposób dzielnych obrońców Lwowa – dzieci i młodzież, które w latach 1918-1919 zginęły w walce o wolną Polskę.
 
Bohaterskich ofiar było 1421. Najmłodszy z poległych – Janek Kukawski miał zaledwie dziewięć lat,  dlatego w biegu wystartowali jego rówieśnicy. 
 
- Z tej okazji nasi drugoklasiści pokonali ten niezwykle symboliczny dystans 1421 m  w biegu, który może odbyć się tylko raz w życiu. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy wspólnie uczcić pamięć o bohatersko poległych Obrońcach Lwowa – informuje dyrektor placówki, Agnieszka Łukaszonek.
 
Na zakończenie, uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale i pocztówki – nie zapominając o lekcji historii, połączonej z aktywnością na świeżym powietrzu.

fot.: PSP nr 3
2023-10-11 13:59 914 PSP nr 3, bieg, Bieg Orląt Lwowskich

Komentarze

~Belek

Oficjalne dane z 2011 co 3 dziecko żyło w biedzie a co 6 w skrajnym ubustwie to jest właśnie czasy Tuska lewicy .teraz każde dziecko jest uśmiechnięte ,nie głoduje ,ubrane porządnie nie w dziurawe ciuchy .

~sikora

Ta jasne, Belek. Pizgnij się w łeb.

~magaa

Nie zapomnijcie powiedzieć uczniom, że Lwów leży w Ukrainie, i codziennie giną tam dzieci,

~skitterr

Belek, W poniedziałek, to będzie pięknie. Budzisz się chłopie z rana, patrzysz, a tu PiS-u nie ma. Belek cudnie, prawda???

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb