26-latek wpadł z marihuaną [FOTO]

Krzewy konopi indyjskich i gotową marihuanę, z której można by uzyskać blisko 500 porcji narkotyku, zabezpieczyli funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji u 26-letniego mieszkańca Strzegomia. Zatrzymanemu mężczyźnie może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

- Funkcjonariusze prowadzili działania operacyjne, rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi na terenie powiatu. W ten sposób realizując wcześniejsze ustalenia operacyjne dotarli do 26- latka, który miał posiadać znaczne ilości narkotyków. W toku przeszukania pomieszczeń gospodarczych należących do mężczyzny policjanci ujawnili i zabezpieczyli kilka krzewów konopi indyjskich. Rośliny znajdowały się specjalnie przygotowanym do hodowli namiocie – tłumaczy Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

W trakcie dalszego przeszukania mieszkania oraz pojazdu mężczyzny policjanci ujawnili w słoikach susz roślinny koloru brunatno-zielonego. Substancję poddano wstępnym badaniom na narkotesterze i przeprowadzone badanie potwierdziło, że zabezpieczony susz to marihuana. Podejrzany usłyszał zarzuty w tej sprawie. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do lat 3, a w przypadku ich znacznej ilości, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
2021-11-19 09:05 373 narkotyki, marihuana, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb