.
.

Miłośnicy pary się nie zawiedli [FILM+FOTO]

Granitowe Serce Polski oraz Piotr i Paweł - tak nazywały się specjalne, zabytkowe pociągi, które 19 lipca br. pojawiły się na torach w Strzegomiu. Składały się z lokomotywy parowej TKt48-18 z 1951 roku oraz trzech wagonów osobowych z lat 20-tych XX wieku.

Zabytkowe pociągi wyruszyły 19 lipca z Jaworzyny Śląskiej do Strzegomia. Wydarzenie zapisało się na kartach historii miasta z uwagi na fakt, że był to pierwszy przejazd osobowego składu odnowioną estakadą.

- Mam pozytywne wrażenia i uważam, że to dobra promocja dla gminy Strzegom. Chyba trzeba będzie to powtórzyć - powiedział wychodząc z pociągu Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Turyści i mieszkańcy mieli okazję podziwiać miasto, a zwłaszcza jego zrewitalizowaną część, dzięki unikatowej perspektywie ze szlaku kolejowego, przebiegającego przez serce Strzegomia.

Skład dotarł również do stacji Grabina, gdzie nie obyło się bez awarii. Konieczna była interwencja druhów z OSP Strzegom, aby uzupełnić wodę w parowozie. Pomimo, że opóźniło to odjazd o prawie godzinę, wydaje sie, że spowodowało jeszcze więcej radości u turystów, którzy z rozrzewnieniem wspominali dawne czasy.

Przejazdy zostały zrealizowane są przez Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej we współpracy z gminą Strzegom.

Film: Telewizja Internetowa StrzegomFilm: Radio Sudety 24

2020-07-19 15:07 863 parowóz, Strzegom, Jaworzyna Śląska, Zbigniew Suchyta, estakada

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb