Trzeci dzień Świeta Granitu z rycerzami, kamieniami i truskawkami [FOTO]

Trzeci Dzień Dolnośląskiego Lata – Święta Granitu Strzegomskiego przyniósł walki rycerzy ciężkozbrojnych, prezentacje kolekcji minerałów z całego świata oraz kulinarny festiwal deserów i ciast z królową lata - truskawką w roli głównej. Wieczorem na scenie wystąpili: Orkiestra Na Dużym Rowerze, Dawid Kwiatkowski i Wilki.

Agaty, kwarce, turkusy i inne minerały od rana wypełniły strzegomski Rynek, na którym gościli kolekcjonerzy, biorący udział w XXXVI Giełdzie Minerałów. Współorganizator wydarzenia, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Strzegomskiej - Edmund Szczepański informuje, że w giełdzie wzięło udział 15 wystawców.

Równolegle trwała „Truskawkowa niedziela”, podczas której można było skosztować ciast i deserów przygotowanych przez reprezentantów sołectw z gminy Strzegom. Dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury, Krzysztof Kalinowski podkreśla, że najbardziej spektakularnym elementem trzeciego dnia Święta Granitu Strzegomskiego był pokaz walk w ramach IX Turnieju Rycerskiego, ogłoszonego przez Bractwo Joannitów Strzegomskich.

Święto Granitu Strzegomskiego zakończyło się w niedzielę występami gwiazd. Na plenerowej scenie w Rynku pojawili się: Orkiestra Na Dużym Rowerze, Dawid Kwiatkowski oraz zespół Wilki.

Fot.: Nasz Strzegom / Gmina Strzegom
2022-06-19 15:53 870 Dolnośląskie Rozpoczęcie Lata,Święto Granitu Strzegomskiego ,Strzegom, IX Turniej Rycerski, Truskawkowa Niedziela, Giełda Minerałów

Komentarze

~Dyzio

Rany. Co to za entuzjazm. To trzeci dzień męki. Dobrze, że ostatni.

~Pyzio

Raz w roku coś się dzieje w tym mieście, a mieszkańcy rynku marudzą niemiłosiernie.

~Ryżyk

Co ty piszesz ~Pyzio...mieszkańcy rynku mają niemal na okrągło w rynku imprezy. Oprócz imprez pana rozrywkowego są jeszcze Koncerty nocne nachlanej młodzieży. Ryki nie artykułowane żuli. Piski opon driwterów. Wyścigi niby formuły I. Co piątkowe koncerty "Pod Kasztanem" Głośne zachowania późnowieczorne w ogródku piwnym "Szafira" Oraz wiele innych nie mniej hałaśliwych zachowań. I taki to jest raz w roku koncert. Przecież po godzinie 22.00 to miasto jest niczyje i nikt nad nim nie panuje.

~Pyzio

Driftowanie oraz wyścigi słychać w całym mieście. Odgłosy z pobliskich knajp również. Takie życie. Mnie jednak ciekawi co innego. Kiedyś były plotki, że po remoncie stadionu wszystkie imprezy wrócą właśnie tam. Stadion wyremontowany, ładne miejsce, pomieściłby się więcej ludzi oraz nikomu by nie przeszkadzało. No, ale nie widać żadnych znaków wskazujących na przeniesienie imprez.

~Skidteer

Ale na stadion nie przyszło by tyle ludzi i efekt pokazania się z wicemarszałkiem i z wiceministrem byłby marny. Poza tym chyba zmiany w gminie nie wychodzą za dobrze bo impreza organizacyjnie może nie leżała ale do ideału daleko

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb