Orszak Trzech Króli w Strzegomiu [FOTO]

„Odnowi oblicze ziemi” to hasło, które towarzyszyło tegorocznemu Orszakowi Trzech Króli w 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Wśród 751 miejscowości, w których przeszedł orszak znalazł się Strzegom i Jaroszów.

6 stycznia, tegorocznemu Orszakowi Trzech Króli w Strzegomiu towarzyszyła rekordowa liczba uczestników. Była to IV edycja obchodów Dnia Objawienia Pańskiego na pamiątkę Trzech Mędrców, którzy udali się do Betlejem, aby oddać pokłon narodzonemu Jezusowi.

- Uroczystości rozpoczęły  się tradycyjnie mszą odprawioną w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej w Strzegomiu – mówi Krzysztof Kalinowski, dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury w Strzegomiu. – Następnie uformowaliśmy orszak, na czele którego w zaprzęgu konnym podróżowało Trzech Mędrców. W taki oto sposób dotarliśmy ulicami miasta do hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu, gdzie czekała na mieszkańców dalsza część wydarzeń.

Na scenie, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu zaprezentowali przedstawienie jasełkowe. Nie zabrakło także występów dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2. Prócz tego uczestnicy wydarzenia wspólnie kolędowali z zespołami: Kostrzanie, Retro i Goczałkowianie. Na gości czekał także ciepły poczęstunek.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli w Strzegomiu byli: Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej w Strzegomiu, gmina Strzegom, Strzegomskie Centrum Kultury, LO Strzegom, OSiR sp. z o. o., PSP nr 2 w Strzegomiu, PP nr 2 w Strzegomiu, ZUK sp. z o. o. i Bractwo Rycerskie Joannitów Strzegomskich.
 
2019-01-06 15:51 2899 Orszak Trzech Króli, Trzej Królowie w Strzegomiu

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb