Strzegomskie morsy i foczki bawią sie w Mielnie! [FOTO]

Około 70 osób z gminy Strzegom uczestniczyło w XVII Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie. Podczas tegorocznej imprezy do Bałtyku weszło prawie 6 tys. osób, mimo że temperatura wody wynosiła zaledwie 2 stopnie.

Tegoroczna edycja imprezy rozpoczęła się 6 lutego od odegrania hejnału pt. „Bałtyckie morsy” i towarzyszyło jej wiele atrakcji. Nie zabrakło turniejów, biegów, imprez, w tym Parady Morsów ulicami Mielna.

- Morze przywitało nas sztormową pogodą. Pierwsze baliowanie i morsowanie zaliczyliśmy już w czwartkowe popołudnie. Mimo, że nad naszym bezpieczeństwem czuwali ratownicy morscy to zachowywaliśmy dużo zdrowego rozsądku podczas kąpieli. Atmosfera, jak zwykle była rewelacyjna. Gorąco zachęcam entuzjastów morsowania, aby stali się w przyszłym roku częścią najmroźniejszej imprezy na całym świecie i odwiedzili z nami Mielno - relacjonuje Edward Fedyczkowski, lider Społeczności Biegowej Strzegomska Dwunastka.

Organizatorzy zadbali o gorące sauny oraz balie, w których uczestnicy mogli się rozgrzać przed kąpielą w Bałtyku. Podczas Zlotu odbyły się także Śniadaniowy Bieg Morsów o Puchar Burmistrza Mielna na dystansie 5 km oraz Klubowe Mistrzostwa w Biegu Morsów po Plaży na dystansie 2,5 km.

- Strzegomska Dwunasta, jako zespół zajęła ponownie I miejsce w III edycji Klubowych Mistrzostw w Biegu Morsów po Plaży, pozostawiając w tyle kilka bardzo mocnych biegowo ekip. Ponadto Brygida Szymańska była najszybsza wśród pań, a Wojciech Okuniewicz zakończył bieg z czwartą lokatą wśród panów – dodaje Edward Fedyczkowski.

Przypomnijmy, że 16 lat temu pierwszymi strzegomianami biorącymi udział w Zlocie byli Maria i Wacław Karkowcy, którzy stali się także zaczynem nieformalnej grupy morsów. Od 2007 roku w wydarzeniu uczestniczą także członkowie Strzegomskiej Dwunastki.

Fot.: Strzegomska Dwunastka
2020-02-09 14:11 1824 Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie, Strzegomska Dwunastka

Komentarze

~Ultra

Strzegomskie morsowanie zaczęło się dużo wcześniej i zapoczątkował to Roman Ślęczkowski.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb