Przeniosą przedszkole do przypałacowej wozowni [FOTO]

Jesienią ubiegłego roku rozpoczął się remont budynku dawnej wozowni przypałacowej w Morawie. Wkrótce zostanie tam przeniesione przedszkole działające przy Fundacji św. Jadwigi, które od 1993 roku mieści się w budynku Pałacu Morawa.

Aranżacja przedszkola i sposób zaprojektowania przestrzeni będzie pozwalać przedszkolakom na podejmowanie różnorodnych form aktywności oraz umożliwi im samodzielne poznawanie świata i  rozwijanie zainteresowań zgodnie z własnym tempem rozwoju i potrzebami.Przedłużeniem przestrzeni przedszkolnej będzie duży taras, na którym dzieci będą mogły pracować, ale także odpoczywać po wyczerpującej zabawie na placu zabaw.

Remont budynku na nową siedzibę przedszkola możliwy jest dzięki finansowemu wsparciu dwóch niemieckich fundacji: Softwarestiftung i Reemtsmastiftung oraz dzięki środkom własnym niemieckiego stowarzyszenia Kindergarten und Bildungsstaette e. V.

Planowane zakończenie prac remontowych zaplanowano na koniec czerwca 2022 r.

Źródło: Strzegom.pl / opr. NaszStrzegom.pl
2022-01-25 11:51 229 remont, przedszkole, Fundacja św. Jadwigi, Morawa

Komentarze

~rogal

Cyba niemce chcą odzyskać pałac. Na razie przedszkole przeniosą do wyremontowanej wozowni a potem poczynią starania o odzyskanie samego pałacu. Pewnie się niemaszkom opłaci taki dill

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb