Strzegomscy licealiści mogą strzelać w szkole! [FOTO]

Kilkadziesiąt strzałów z broni krótkiej i długiej oddali uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Wszystko w ramach prezentacji wirtualnej strzelnicy, która powstała w szkole, dzięki dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej i Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

Strzelnica mieści się w jednej z sal hali sportowej przy strzegomskim LO i jest jedynym tego typu systemem szkolno-treningowym w powiecie. Skorzystają z niego nie tylko uczniowie, ale także służby mundurowe.

Warto podkreślić, że do tej pory licealiści jeździli na treningi strzeleckie do 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia, w którym doskonalili swoje umiejętności na podobnym systemie „Śnieżnik 2”. Od października mogą korzystać ze strzelnicy stacjonarnie. Zajęcia prowadzi płk Mariusz Krzak, który ukończył szkolenie w obsłudze tego typu strzelnic.
 
Wartość inwestycji pochłonęła 150 tys. zł, z czego 118 tys. zł pochodzi z Ministerstwa Obrony Narodowej oraz 32 tyś zł z budżetu powiatu świdnickiego. W otwarciu strzelnicy uczestniczyła dyrekcja szkoły wraz z kadrą pedagogiczną, władze gminy Strzegom i powiatu świdnickiego, komendanci Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy i Komisariatu Policji w Strzegomiu oraz uczniowie.

Fot. Radio Sudety 101.7 FM
2021-10-12 15:03 299 wirtualna strzelnica, LO, Strzegom,

Komentarze

https://radiosudety24.pl/czyste-powietrze-w-miastach-do-2030-roku-a-na-ternach-wiejskich-do-2040-roku-audio-wideo,a1530

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb