.
.

Strzegomscy Judocy najlepsi! [FOTO]

Sekcja judo AKS Strzegom okazała się najlepszą drużyną na zawodach w Bytomiu Odrzańskim. Zawodnicy przywieźli 10 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe medale, a w klasyfikacji drużynowej osiągnęli podium i puchar starosty nowosolskiego.

Nie po raz pierwszy zawodnicy sekcji judo AKS udowodnili, że stać ich wiele. 30 listopada, podczas zawodów „Hajime  Judo Cup” w Bytomiu Odrzańskim stanęli w szranki z grupą ponad 200 judoków z województw: dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego.

- Były to ostatnie zawody na wyjeździe w tym roku. Dzieci rywalizowały w trzech grupach wiekowych: 2006-2007, 2008-2009 i 2010-2011 i podczas walk potwierdziły swoje dobre przygotowanie - tłumaczy Dominika Poterała, rzecznik prasowy sekcji judo AKS Strzegom.

Po stoczeniu swoich walk na tatami, judocy z AKS Strzegom wywalczyli 10 złotych medali, które odebrali: Ciara Ilia, Gołębczyk  Gabriella, Rasławski Wojciech, Jaworska Julia, Górski Bartosz, Morytko Aleksandra, Strzelecka Urszula, Romanowska Nina, Gębala Kacper i Zalas Jakub. Srebrne medale zawisły na szyjach: Matusiewicza Doriana, Gniteckiego Maximiliana, Bartosika Leopolda, Oleksyk Mai i Górskiego Karola. Brązowymi medalami cieszyli się: Kubanek Olivier, Maciejewski Gracjan i Kuś Dariusz.

- Jest to wspaniałe zwieńczenie całorocznych startów. Gratulujemy udanego udziału w zawodach Naszym judokom, a trenerom dziękujemy za dobre przygotowanie Naszych sportowców - dodaje Dominika Poterała.

W klasyfikacji drużynowej, sekcja judo AKS Strzegom zdobyła miejsce pierwsze i odebrała puchar z rąk starosty nowosolskiego.

Fot.: Dominika Poterała
2019-12-02 08:42 509 judo AKS Strzegom, Hajime Judo Cup

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb